Інфраструктуру двох навчальних закладів Рівненщини модернізують за гроші ЄС

06 Серпня 2021, 13:22
Рівненщина 838
Рівненщина

Європейський союз виділив понад два мільйони євро на модернізацію інфраструктури двох закладів професійно-технічної освіти Рівненщини в межах програми EU4Skills.

Про це йдеться на сайті Рівненської обласної державної адміністрації.

4 серпня Український Фонд соціальних інвестицій, державні навчальні заклади «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі», «Вище професійне училище № 22 міста Сарни», Рівненська обласна державна адміністрація та Рівненська міська рада підписали меморандуми задля модернізації інфраструктури закладів.


Співпраця відбуватиметься в межах проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», який є компонентом масштабної Програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Проєкт фінансується Європейським Союзом та реалізується  Німецьким державним банком розвитку KfW.

«Ми раді вітати Рівненську область серед семи регіонів, які візьмуть участь в програмі. Очікуємо, що досвід та фінансова допомога ЄС допоможуть не лише модернізувати інфраструктуру закладів професійно-технічної освіти, а й підтримає молодь у реалізації власного потенціалу», ― прокоментував Фредерік Куне, керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.


Відповідно до підписаного меморандуму в Рівненському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі планується проведення ремонтних робіт та закупівля обладнання на суму 1 млн 600 тисяч євро. За ці кошти оновлять та облаштують технікою навчальні лабораторії закладу за такими професіями:

- «Майстер готельного обслуговування (кваліфікації: черговий по поверху, покоївка, адміністратор)»;

- «Майстер ресторанного обслуговування (кваліфікації: офіціант, бармен, адміністратор залу)»;

- «Варник харчової сировини та продуктів».

У Вищому професійному училищі № 22 міста Сарни згідно з підписаним документом планують закупити дорожньо-будівельну техніку та обладнання на суму 800 тис. євро для навчання студентів за професією «Машиніст дорожньо-будівельних машин».


«Сподіваюсь, що учні зазначених профтехзакладів зможуть якнайшвидше оцінити результати цієї ініціативи. Адже молодь є однією із пріоритетних груп, на захист інтересів якої скеровуються урядові політики. МОН всебічно підтримує реалізацію міжнародних ініціатив, які сприяють покращенню якості підготовки у закладах професійно-технічної освіти. Тож ми вдячні партнерам за надані ресурси та сподіваємось на успішну реалізацію проєкту», ― зазначив заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.

«Рівненщина ― в лідерах за кількістю навчально-практичних центрів серед регіонів. Переконаний, що вони стануть рушіями у підготовці якісно нової робочої сили, забезпечать нашу економіку кваліфікованими кадрами, зменшать безробіття», ― прокоментував Віталій Коваль, голова Рівненської обласної державної адміністрації.

 

 

Довідкова інформація:

Проєкт «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» є частиною Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» (Компонент 3) та спрямований на оновлення та модернізацію обладнання та інфраструктури закладів професійно-технічної освіти в Україні. Мета проєкту ― створити сучасну інфраструктуру системи професійно-технічної освіти, яка сприятиме підвищенню її привабливості для молоді. Проєкт має закласти основу для ефективної освіти, яка відповідатиме потребам ринку праці, надасть учням навички, необхідні роботодавцям. Від імені Німецького державного банку розвитку KfW Проєкт реалізує Міністерство освіти і науки України та Український Фонд соціальних інвестицій.

 

 

 

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024