На Волині громади обговорили земельні питання

16 Вересня 2021, 17:09
Практична сесія про управління земельними ресурсами 797
Практична сесія про управління земельними ресурсами

Волинське регіональне відділення реалізує програму практичних сесій із застосування законодавства.

Це програма на виконання угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та швейцарсько-українським проєктом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. 

Під час таких сесій посадові особи органів місцевого самоврядування отримають роз’яснення з питань застосування законодавчих новацій та чинних законів, рекомендації з практичного застосування секторального законодавства, та матимуть можливість обмінятися досвідом.

Про це інформує Волинське РВ АМУ.

15 вересня 2021 року у Центрі надання адміністративних послуг у Луцьку Волинське регіональне відділення Асоціації міст України спільно із запрошеним експертом, директором Волинської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного Кадастру» Олександром Семенюком провели практичну сесію з питань застосування вимог чинного законодавства у сфері управління земельними ресурсами на тему «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».

Читайте також: 200 гривень за бджолосім’ю: як отримати дотації за рахунок Державного бюджету

Тематика зустрічі - вузько спеціалізована, у ній узяли участь міські, селищні та сільські голови, профільні заступники міських, селищних та сільських голів, профільні спеціалісти територіальних громад, інші зацікавлені особи.

Виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Маряна Конончук підкреслила, що подібні практикуми за підтримки АМУ відбуваються у всіх областях України.  

Читайте також: На Ратнівщині розповіли, як започаткувати успішний ягідний бізнес

Під час заходу обговорювалися, зокрема, положення Закону 1423-IX «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», прийнятого 28 квітня 2021 року та Закону 1444-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», ухваленого 18 травня 2021 року.

Консультант з бюджетних питань Волинського РВ АМУ, заслужений економіст України Василь Гром озвучив питання, які повязані з легалізацією використання земельних ресурсів та взаємовідносинах з бюджетами територіальних громад (земельний податок на доходи фізичних осіб).

Також обговорили способи приваблення інвестора у громади, актуальні та гострі питання інвентаризації земель, розвиток ягідництва тощо.

Читайте також: Земельна реформа на Волині: експерти відповіли на поширені питання місцевих жителів

 

 

Коментар
24/10/2021 Субота
23.10.2021
22.10.2021