Фахівці громад Рівненщини навчалися ефективно управляти земельними ресурсами

16 Вересня 2021, 16:10
Управління земельними ресурсами 717
Управління земельними ресурсами

Управління земельними ресурсами – актуальне питання чи не для кожної територіальної громади. Саме це стало основною темою для розгляду та обговорень під час онлайн-семінару для громад Рівненщини, який організувала команда Рівненського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

З фахівцями громад Рівненської області працювали зовнішні експерти Програми «U-LEAD з Європою» – Тетяна Данилів та Катерина Степчук.

Модератором заходу виступив Михайло Шелеп, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування. Про це повідомляють в регіональному офісі Програми.

«Для громад Рівненщини вже було проведено чимало консультацій з питань просторового планування та управління земельними ресурсами. Сьогодні ж ми отримали можливість попрацювати вже у форматі онлайн-семінару. У контексті останніх нововведень у чинному земельному законодавстві ця тема є надзвичайно актуальною для територіальних громад», – підкреслив Михайло Шелеп.

Експерти детально обговорили та проаналізували наступні блоки питань:

  •  повноваження органів місцевого самоврядування у сфері управління
  • земельними ресурсами, включаючи нові можливості та виклики.
  •  виклики безоплатної приватизації
  •  особливості здійснення землеустрою.
  •  контроль ОМС за використанням земель та вирішення земельних
  • спорів.
  •  перші кроки для громад після набрання чинності Законом 1423

Зазначимо, що теоретичні аспекти систематично закріплювалися інтерактивними обговореннями, у яких активно брали учасники онлайн- семінару. Представники громад задавали чимало запитань експерткам, завдяки чому вдалося створити ефективну комунікаційну платформу для обговорення та обміну практиками.

«У зв’язку з численними нововведеннями в земельному законодавстві ніхто не знає чіткого алгоритму дій. Сьогоднішній семінар та спілкування дали можливість знайти шлях використання нового законодавства. Добре, що ми обмінювалися досвідом, а нам розповіли як зміни слід впроваджувати, бо в нас були сумніви. Дуже вдячна експертам, модераторам та всім, хто долучився до організації цього заходу», – ділиться враженнями Катерина Пшенична, учасниця семінару з Дубровицької громади.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Читайте також: Рівненщина: компанія «Морган Феніче» отримала чотири мільйони доларів та розпочинає виготовлення поролону

Коментар
24/10/2021 Субота
23.10.2021
22.10.2021