В ЄС підтвердили, що скасування безвізу для України – навіть не на порядку денному

04 Жовтня 2021, 11:20
Безвізовий режим 3516
Безвізовий режим

В ЄС наразі не розглядають можливість скасування безвізового режиму для українців, попри критику з боку Європейської палати аудиторів про неповне виконання критеріїв безвізу.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на заяву глави групи підтримки України у Єврокомісії, заступниці генерального директорату з питань сусідства та розширення ЄК Катарини Матернової.

«Відповім прямо: безвіз є заслуженим для України, він також є результатом того, що Украна обрала європейське майбутнє. А отже, візова лібералізація є добрим прикладом та стимулом для інших країн із аналогічним прагненням», - пояснила вона.

Однак у теорії в Єврокомісії не виключають жодного з варіантів.

«Ми будемо і надалі моніторити антикорупційні критерії за «механізмом призупинення безвізу», що включає безперервне виконання індикаторів лібералізації та надання рекомендацій", - сказала Матернова.

Минулого тижня у низці ЗМІ з’явилася інформація, що  окремі держави ЄС порушили питання можливості скасування безвізового режиму з країнами Західних Балкан, а також з Україною, Грузією і Молдовою, через серію зловживань з боку громадян цих держав.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр спростував інформацію про те, що окремі країни ЄС підняли питання про можливість скасування безвізового режиму з низкою країн, в тому числі Україною і Молдовою.

Також повідомлялося, що 16-сторінковий документ із відгуками держав-членів ЄС з приводу звіту Єврокомісії щодо механізму призупинення не містить вимоги скасування безвізового режиму для українців.

Читайте також: Наскільки реальна загроза для безвізу

 

Коментар
24/10/2021 Субота
23.10.2021
22.10.2021