Польщу тривожить дефіцит працівників із України: економіка може сповільнитися

15 Жовтня 2021, 18:00
Польщу тривожить дефіцит працівників із України 1227
Польщу тривожить дефіцит працівників із України

Хоча число легально працюючих трудових мігрантів з України в Польщі рекордне, але робочих рук все одно не вистачає.

На цьому наголошують в Аналітичному центрі компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, пoвідoмляє Yavp.pl

Пандемія призвела до того, що на сільськогосподарські роботи до Польщі почали приїжджати все менше сезонних працівників через необхідність відбувати карантин і проблеми з перетином кордону. А ті, хто приїжджає, влаштовуються на роботу в інших більш високооплачуваних секторах економіки або їдуть на заробітки в Чехію, Угорщину, Словаччину або Німеччину. 

Фермери стверджують, ставки для працівників вже настільки високі, що збір врожаю не має економічного сенсу. Якщо буде затримка, яблука доведеться відправляти на переробні заводи за безцінь. Ключові галузі промисловості також страждають від нестачі робочої сили.

Промисловим підприємствам, логістичній та будівельній галузям складно виконати свої виробничі плани. Відтак активність компаній з найму нових працівників є найвищою з початку пандемії

«Цей рік - шанс для багатьох галузей повернутися до результатів, досягнутих до пандемії. Особливо це видно у 4 кварталі, який характеризується найвищим рівнем промислового виробництва. Пандемія дала можливість польським підприємцям затримати робочих з України більш, ніж на 3 місяці. Однак ослаблення обмежень призводить до їх подальшої міграції в більш багаті європейські країни», – стверджує генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич.

Дефіцит трудових мігрантів зростає, незважаючи на їх наплив. За даними Фонду соціального страхування, на цей момент 513 тисяч іноземців мають дозволи на тривале перебування в Польщі. Це на 10 тисяч осіб більше, ніж місяць тому, і в основному, завдяки українцям (287 тисяч осіб). З червня кількість іноземців в Польщі збільшилася більш ніж на третину. 

Однак кількість працівників є вдвічі меншою, ніж до пандемії, про що свідчить дослідження Гданського політехнічного університету.

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024