Громади Рівненщини отримають гроші для вирішення земельних питань

05 Листопада 2021, 14:14
Громади Рівненського району отримають гроші для вирішення земельних питань 629
Громади Рівненського району отримають гроші для вирішення земельних питань

Відбулося засідання постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села.

Депутати опрацювали понад 20 питань порядку денного, з-поміж яких – про Обласну цільову програму індивідуального житлового будівництва в сільській місцевості «Власний дім» на 2022-2024 роки та Регіональні правила надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі в Рівненській області, повідомляють на сайті обласної ради.

У разі, якщо ці питання отримають підтримку сесії, з 2022 року програму кредитування житлового індивідуального будівництва на селі буде відновлено.

Крім того, комісія погодила зміни до Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу на 2018 – 2022 роки, відповідно до яких частина територіальних громад отримають субвенцію з обласного бюджету на загальну суму 1,7 млн грн.

Як пояснила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Надія Переходько, окрема комісія розподілить ці кошти між тими територіальними громадами Рівненщини, бюджети яких не мають необхідного ресурсу, щоб профінансувати низку робіт. А саме: провести інвентаризацію земель та грошову оцінку земель.

Водночас інші територіальні громади, навпаки, мають необхідний для цього ресурс в розмірі загалом 12 млн грн, однак не завжди можуть його використати.

Депутат обласної ради Олександр Дехтярчук, який очолює постійну комісію з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції зауважив, що на сьогодні в багатьох територіальних громадах виникла гостра необхідність навчити відповідних спеціалістів здійснювати цю роботу. Тому запропонував профільному департаменту ОДА організувати спеціальні навчання.

Крім того, депутати вважають за доцільне активізувати міжмуніципальне співробітництво тергромад як ще один механізм вирішувати актуальні для них питання, зокрема, і земельні.

У підсумку, комісія підтримала внесення змін до Комплексної програми, крім того, рекомендувала включити до складу окремої комісії з розподілу вищезгаданої обласної субвенції Олександра Дехтярчука як голову постійної комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції.

 

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024