На Рівненщині викрили військомат, в якому від військової служби «відкупилися» понад 100 призовників

30 Листопада 2021, 09:37
Служба безпеки України ліквідувала корупційну схему ухиляння призовників від проходження строкової військової служби в Збройних силах України. 487
Служба безпеки України ліквідувала корупційну схему ухиляння призовників від проходження строкової військової служби в Збройних силах України.

Служба безпеки України ліквідувала корупційну схему ухиляння призовників від проходження строкової військової служби в Збройних силах України. 

Встановлено, що з початку року чиновники Рівненського обласного та районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) «посприяли» незаконному звільненню від проходження військової служби в ЗСУ щонайменше 100 призовників, повідомляють у пресслужбі управління СБ у Рівненській області. 

За наявними даними, до складу злочинної групи входило близько 10 осіб, серед яких - посадовці Рівненського обласного та районних ТЦК та СП та члени військово-лікарських комісій.

За вирішення питання про звільнення від проходження військової служби у зв’язку із фіктивною непридатністю за станом здоров’я зловмисники просили від 1 до 2 тис. доларів США з одного призовника.

Співробітники СБУ задокументували факти одержання ділками неправомірної вигоди у розмірі 6 тис. доларів США.

Двох вимагачів правоохоронці затримали під час отримання ними неправомірної вигоди: по 1 тис. доларів США кожним за «свого підопічного».

У ході 22 обшуків, проведених у службових приміщеннях Рівненського обласного і районних ТЦК та СП, медичних установ Рівненської області, а також за адресами мешкання зловмисників, виявили та вилучили:

  • особові справи призовників; оригінали та копії їх приписних посвідчень та копії їх паспортів;
  • чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність;
  • майже 10 тисяч доларів США;
  • комп’ютери, електронні носії інформації, телефони та SIM-картки до них з підтвердженням протиправної діяльності.

Зловмисникам оголосили про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності усіх причетних до схеми осіб.

Заходи з викриття протиправної діяльності проводили співробітники СБУ у Рівненській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Рівненської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

Коментар
22/01/2022 П'ятниця
21.01.2022
20.01.2022