Чи застосовують бізнес й ФОПи другої – четвертої груп РРО при роздрібній торгівлі на ринках, ярмарках

11 Січня 2022, 11:19
РРО 460
РРО

Фіскали Волині нагадують, які суб’єкти господарювання не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО та розрахункові книжки.

Це бізнес і фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, при здійсненні роздрібної торгівлі на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу) за умови, якщо граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів складає менш як 500 тисяч гривень на один суб’єкт господарської діяльності. Про це Бізнес.Район повідомила пресслужба волинських податківців.

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року
№ 2755-VІ із змінами та доповненнями РРО та/або програмні РРО не застосовують платники єдиного податку першої групи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік).

Згідно з п. 3 Переліку суб’єкти підприємницької діяльності мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу).

Пунктом 2 Постанови № 1336 встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим, зокрема, для роздрібної торгівлі на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу) – 500 тисяч гривень на один суб’єкт господарювання.

При цьому, відповідно до п. 2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року № 121 «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» із змінами та доповненнями у разі перевищення граничного розміру розрахункових операцій, суб’єкт господарювання зобов’язаний в місячний термін з дати перевищення річного обсягу розрахункових операцій зареєструвати РРО та/або ПРРО та проводити розрахунки з застосовуванням РРО або ПРРО.

Коментар
16/05/2022 Понеділок
16.05.2022
15.05.2022