Проїзд у ковельських маршртуках подорожчає з 20 січня

15 Січня 2022, 09:38
Проїзд у ковельських маршртуках подорожчає з 20 січня 168
Проїзд у ковельських маршртуках подорожчає з 20 січня

З 20 січня у Ковелі діятимуть нові тарифи на проїзд у громадському транспорті.

Про це Район.Ковель стало відомо зі сторінки міського голови Ковеля Ігоря Чайки  у фейсбук.

Нові тарифи, які будуть діяти з кінця січня:

  • 7 гривень – для дорослого населення
  • 4 гривні – для студентів вищих, професійно-технічних навчальних закладів та учнів загальноосвітніх шкіл.

Міський голова прокоментував подорожчання.

«Це – вимушений крок. Непопулярний вибір між або місто зупиниться, бо перевізник не працюватиме в збиток. Або ми поки що збережемо той транспорт, який маємо. Але поступово змінюватимемо підходи, сервіс, комфорт – якість перевезень в цілому.

На жаль, міська рада – не Кабмін. Вона ніяк не може впливати на ріст цін. А це напряму впливає на основні показники, які, зокрема, формують тариф на перевезення. І востаннє їх переглядали 2019 року.

Відтоді заробітна плата найманого працівника зросла на 74,6%, вартість дизпалива зросла на 2,8%. При формуванні тарифу витрати на пальне, що складають 3,66 грн на 1 км пробігу, становлять 40,2% загальних витрат, витрати на з/п водіїв, що складають 2,55 грн на 1 км пробігу, становлять 27,99% загальних витрат.

При врахуванні інших витрат, передбачених Методикою, витрати на мастильні матеріали, шини, акумуляторні батареї інші прямі витрати, пов’язані з цією діяльністю, складають 2,903 грн на 1 км пробігу, що становлять 31,87% загальних витрат.

На перегляд тарифів вплинуло різке зменшення пасажиропотоку на автобусних маршрутах. Робоча група, яка працювала на рейсах протягом місяця, визначила, що середня кількість перевезених пасажирів в день у 2021 році становить всього 299 чол. Тоді як у 2018 році, наприклад, становила 400 чол.

Система міських перевезень – одна з найболючіших для Ковеля тем. Пасажири хочуть комфортних автобусів і якості послуг, європейського сервісу. Перевізники – гарних доріг, притомних зупинок. Тому в процесі – ремонти доріг, нові зупинки, встановлення інформаційних табло на зупинках і джипіес-трекерів для маршруток. І ми готові також до перемовин з іншими волинськими перевізниками», – написав Ігор Чайка.

Коментар
28/01/2022 Четвер
27.01.2022