Сільгоспвиробників Стрийського району закликають долучитися до екологічного проєкту «Фацелія»

15 Січня 2022, 13:21
Сільгоспвиробників Стрийського району закликають долучитися до екологічного проєкту «Фацелія» 353
Сільгоспвиробників Стрийського району закликають долучитися до екологічного проєкту «Фацелія»

Екологічний Рух «Зелене Сонце» закликає сільгоспвиробників Стрийського району долучитися до важливого екологічного проєкту. «Фацелія» – проєкт, спрямований на запобігання скорочення чисельності певних видів комах та використання пестицидів на посівах сільськогосподарських культур.

Про це повідомляють на сайті Стрийської райдержадміністрації.

Нещодавні дослідження показують, що понад 40 % видів комах скорочуються в чисельності, а третина перебуває під загрозою і їхня загальна швидкість вимирання у 8 разів вища за ссавців, птахів та рептилій! Це створює загрозу екологічного колапсу, адже гинуть мільярди бджіл, метеликів та інших значимих для життя нашої планети комах.

Токсичні сільськогосподарські пестициди – одна з основних причин загибелі комах. Країни ЄС вже починають запроваджувати обмеження щодо їх використання в аграрному секторі Європи. 

«Ми пропонуємо інший стратегічний шлях вирішення цієї проблеми. Враховуючи зрозумілу економічну мотивацію (причину) фермера у використанні пестицидів, екологічний рух «Зелене сонце» пропонує Вам взяти безпосередню участь в екологічному Проєкті «Фацелія», який допоможе знизити вище зазначену загрозу та дозволить фермеру продовжувати вільно боротися з бур'янами (з чистою совістю) та добиватися кращих результатів у майбутньому врожаї. Пропонуємо включити в посівний план посів квітів фацелії по периметру ділянок земель, які Ви обробляєте», – йдеться у повідомленні.

Фацелія
Фацелія

Красиві квіти фацелії неймовірним і чудовим чином приваблюють запилювачів та інших комах, є медоносом. Культура стійка до шкідників та різних захворювань. Ефективно бореться з різними видами бур'янів. Є сидератом. Фацелію сіють ранньою весною, щоб вона цвіла під час використання фермерами пестицидів у боротьбі з бур'янами. Це робиться для кількох цілей, які вже згадувалися вище. Властивості фацелії:

  • Квіти фацелії своїми дивовижними властивостями приваблюють запилювачів та інших комах та є для них кормовою базою.
  • Збільшує ймовірність запилення сусідніх з нею культур, підвищуючи, таким чином, їхню врожайність, та виробництво меду.
  • Бореться з усіма небажаними бур'янами, витісняючи всі відомі нині їх види. 
  • Додатковий бонус – на неї злітаються хижаки, які харчуються листовійками, квіткоїдами, плодожерками.
  • З погляду простоти посіву та вирощування, фацелія – один із найзручніших і невибагливих сидератів, тому її так люблять багато фермерів.

Участь кожного фермера в екологічному проєкті «Фацелія» дозволить кардинально змінити екологічну ситуацію в Україні.

З метою координації спільних зусиль, просимо зв'язуватися з  некомерційною організацією Eкологічний Рух «Зелене Сонце». Інд. код 43395583, +380995272522, e-mail:[email protected], вул. Орловська, 21, м. Київ, 04060

 

Коментар
25/05/2022 Четвер
26.05.2022
25.05.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром