Понад тисячу порушень природоохоронного законодавства виявили на Волині за 2021 рік

19 Січня 2022, 11:05
Порушення природоохоронного законодавства 276
Порушення природоохоронного законодавства

У 2021 році, незважаючи на карантинні обмеження, державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля посилено контролювали водні об’єкти області.

Протягом 2021 року в рибоохоронних рейдах були задіяні 10 державних інспекторів, на яких припадає понад 20 тисяч гектарів рибогосподарських водних об’єктів. Межі патруля охоплюють внутрішні водойми Волинської області. Серед них 9 водосховищ, загальною площею 1961,4 га, 268 озер, площею 13367,4 га та 879 ставків, площею 5161,3 га. Загальна довжина берегової смуги річок, над якими здійснюють нагляд патрульні, становить 3 638 км. Про це Бізнес.Район повідомили у пресслужбі Волинського рибоохоронного патруля.

Протягом 2021 року державні інспектори здійснили 392 рибоохоронних рейди на внутрішніх водоймах області і місцях реалізації водних біоресурсів.  В результаті викрили 1 021 порушення з яких  170 грубих за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Також склали 704 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 20 протоколів за ст. 88 – 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів) та 6 протоколів за ст. 85 - 1 КУпАП (виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування водних біоресурсів). Оформили 117 актів виявлення та вилучення безгосподарського майна, згідно з якими вилучили 790 од. заборонених знарядь лову. Ще 196 од. лову вилучили у порушників рибальства. Протяжність вилучених заборонених сітних знарядь склала понад 36 км. Вилучені знаряддя були двічі утилізовані працівниками рибоохоронного патруля.

Викриття порушень відбувалися спільно із громадськими інспекторами, співробітниками поліції та екологічної інспекції. До участі у рейдах запрошували громадських активістів та небайдужих рибалок. Завдяки роботі державних інспекторів рибоохорони виявлено порушення під час яких нарахували 222,2 мільйона гривень збитків.

В рамках рибоохоронних рейдів у порушників вилучили понад 488 кг водних біоресурсів. Крім цього, рибпатрульними із безгосподарських знарядь вилучили та випустили у водойми 156 кг риби, чим попередили збитків на 102,6 мільйона гривень. Крім цього, 160 кг риби, вилученої у порушників та з безгосподарського майна, передали цьогоріч до Луцького зоопарку у вигляді благодійної допомоги.

За цей період склали та направили до судів 196 справ для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Також чотири справи проти чотирьох громадян, які здійснювали незаконний вилов риби з заподіянням істотної шкоди рибному господарству передали в прокуратуру або органу досудового розслідування.

Протягом року на порушників наклали штрафів на суму 80,4 тисячі гривень. Для активізації зусиль щодо стягнення збитків та штрафів працівниками рибпатруля активізували роботу з органами Державної виконавчої служби, місцевого самоврядування та судами.

«Державні інспектори здійснюють посилений контроль за водними об’єктами для захисту рибних запасів Волині. А громадяни, у свою чергу, повинні дотримуватися природоохоронного законодавства та не завдавати шкоди рибному господарству держави. Лише відповідальне ставлення та підвищення рівня екосвідомості громадян допоможуть зберегти та примножити популяцію іхтіофауни у наших водоймах», - наголосив начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Коментар
17/05/2022 Вівторок
17.05.2022