Костопільчани збирають підписи, аби зменшити вартість опалення

25 Січня 2022, 10:34
Костопільчани збирають підписи, аби зменшити вартість опалення 246
Костопільчани збирають підписи, аби зменшити вартість опалення

У Костополі розпочали збір підписів жителів, аби у місті знизили вартість теплопостачання. 

За словами ініціаторів, затверджений виконкомом тариф необґрунтований та непідйомний для великої частини населення, повідомляє ITV.

Нагадаємо, у жовтні минулого року у Костополі встановили вартість теплової енергії на рівні 2460 гривень 77 коп. за гігакалорію з ПДВ. Тоді як у Рівному ця вартість становить 1913 гривень за гігакалорію.

Тож костопільчани організували збір підписів під зверненням до міського голови Євгенія Денисюка та керуючої справами виконкому Руслани Вітошко з вимогою зменшити тариф на тепло у місті.

Підписи збирають у двох місцях – навпроти Костопільської міської ради («Сорока-триока) та біля ресторану «Кристал» у кав'ярні «Шпігель».

Подаємо повний текст звернення:

«Мешканці Костопільської громади наполягають на перегляді змін коригування діючого тарифу на послуги з постачання теплової енергії для потреб населення. Глибоко обурені ситуацією щодо не обґрунтованого підвищення ціни на послуги теплової енергії КП КМР «Костопількомуненергія». В умовах тривалого карантину, внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності громадяни не в змозі сплачувати тариф прийнятий №333 від 11 жовтня 2021 року виконавчим комітетом Костопільської міської ради.

Наполягаємо на скасуванні (перегляд) рішення виконавчого комітету Костопільської міської ради №333 від 11 жовтня 2021 року. Розрахунок теплової енергії для населення м.Костопіль теплової енергії, грн./Гкал. з ПДВ, що становить 2460 гривень 77 коп.

Користуючись нагодою, доводимо до відома Костопільську міську раду виконавчий комітет, відповідно до меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021-2022 рр.

Цей Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. Укладено 30 вересня 2021 року між: Кабінетом Міністрів України в особі Прем'єр-міністра України, НАК «Нафтогаз України», офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад.

Відтак задля підтримки регіонів у питанні стабільного проходження опалювального сезону Урядом передбачено:

· спрямування додатково до місцевих бюджетів 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб);

· субвенції з державного бюджету громадам, що знаходяться поза індексом податкоспроможності (до 0,9), яка покриває 80% дефіциту ТКЕ цих громад (з 4 кварталу 2021 року).

Станом на кінець 2021 року підприємства теплопостачання вже отримали з державного бюджету 22,03 млрд грн субвенції на компенсацію різниці в тарифах.

Вимагаємо:

1. Застосувати тариф на послуги з постачання теплової енергії для потреб населення м.Костопіль не вище 2041 гривня 74 коп. за гігакалорію (з ПДВ) з початку та до кінця опалювального періоду 2021-2022 рр.

2. Доручити КП КМР «Костопількомуненергія» провести перерахунок за спожиту теплову енергію споживачам м.Костопіль населення в період дії рішення виконавчого комітету Костопільської міської ради №333 від 11 жовтня 2021 року.

3. Для абонентів житлового будинку вул. 8 Березня 11 провести перерахунок теплової енергії спожитої теплової енергії (непрацездатності, відсутності вузлів комерційного обліку теплової енергії). Взявши до уваги опалювальний період 2020-2021 року.

4. Як альтернативу пропонуємо розглянути компенсацію в тарифі КП КМР «Костопількомуненергія» з місцевого бюджету Костопільської об’єднаної територіальної громади. Розглянути дані вимоги в лютому 2022 року на черговому зібранні виконавчого комітету Костопільської міської ради восьмого скликання. Контроль за виконанням доручити керуючій справами виконкому та відповідними підрозділами Костопільської міської ради.»

Коментар
17/05/2022 Вівторок
17.05.2022