У Рівному викрили торговців фальшивими сертифікатами вакцинації
Служба безпеки України, у ході комплексних заходів щодо протидії системним загрозам у сфері охорони здоров’я громадян України, викрила чергову схему підробки міжнародних сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 на Рівненщині.
Майже пів року зловмисники вносили неправдиві дані до електронної системи охорони здоров'я «eHealth» про псевдовакцинацію громадян. У такий спосіб щодня 5-10 українців отримували сертифікат про вакцинацію без проведення щеплення. Ділкам це дозволяло «заробляти» більше пів мільйона щомісяця, повідомляють в управлінні СБУ у Рівненській області.
За даними слідства, протиправну діяльність організував сімейний лікар однієї з амбулаторій області. Для пошуку «клієнтів», на партнерських умовах, залучив до схеми знайомого.
«Партнер» працював на залізниці і це дозволяло йому підтримувати постійний потік охочих отримати сертифікат про вакцинацію від COVID-19 без фактичного щеплення, до того ж з різних областей України. За це організатор сплачував «колезі» 25% з кожної оборудки. З «клієнтів» брали від 1400 до 2000 гривень за фальшивку.
Правоохоронці затримали медика «на гарячому», в робочому кабінеті, під час отримання винагороди за підроблений сертифікат.
У ході обшуків, проведених за місцем роботи лікаря та за адресами мешкання обох спільників, правоохоронці виявили та вилучили:
-
комп’ютери з доказами протиправної діяльності;
-
чорнові записи з персональними даними осіб, які бажали отримати підроблений сертифікат;
-
готові паперові сертифікати про вакцинацію від COVID-19 та готівку, отриману, очевидно незаконним способом.
Наразі лікарю оголошено про підозру за ч.3 ст. 354 (підкуп), ч.2 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів) та ч.1 362 (несанкціоновані дії з інформацією, що обробляється на комп'ютерах) Кримінального кодексу України та вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу.
Триває слідство для встановлення всіх обставин протиправної діяльності та виявлення і притягнення до відповідальності всіх, причетних до оборудки осіб.
Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники СБУ в Рівненській області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.
СБУ нагадує, що за виготовлення та використання підроблених документів, у тому числі результатів тестів і сертифікатів про вакцинацію від COVID -19, передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Читайте також: Викрили лікаря зі Здолбунівщини, який торгував ковідними сертифікатами