Стартувала технічна підготовка відключення Росії від SWIFT

26 Лютого 2022, 16:38
SWIFT 698
SWIFT

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив про початок технічної підготовки рішення про відключення Росії від системи обміну фінансовими повідомленнями SWIFT у зв'язку з вторгненням в Україну.

Про це міністр написав у фейсбуці.

«Офіційне рішення ще не ухвалене, але вже почалась технічна підготовка до ухвалення та впровадження цієї санкції», – йдеться у повідомленні.

Ексочільниця Нацбанку Валерія Гонтарєва у коментарі НВ зауважила, що ця санкція буде болісною, проте сильного удару економіці не завдасть.

«Особливо болісна ця санкція для банків і населення, оскільки на 75% економіка Росії тримається на енергоносіях», – йдеться у коментарі.

Довідково: SWIFT – це товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій, міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів.

SWIFT засновано 1973 року 240 банками з 15 країн. Нині там понад 11 тисяч учасників із 210 країн. Головний офіс розташований у Бельгії у комуні Ла-Юльп біля Брюсселя.

Банки у системі мають свій унікальний SWIFT код. Для здійснення платежу в Європі достатньо знати код SWIFT банку та IBAN код отримувача.

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024