Як оформити авто з іноземною реєстрацією під час воєнного стану

13 Квітня 2022, 12:39
Розмитнення авто 1450
Розмитнення авто

До цього, щоб ввезти в Україну авто з іноземною реєстрацією, громадянам потрібно було сплатити акцизний податок, мито та ПДВ.

Наразі ці платежі тимчасово скасовані для громадян, які ввозять транспортні засоби, зокрема: легкові авто та кузови до них, напівпричепи та причепи; вантажні транспортні засоби та транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів та понад 10 осіб й мотоцикли, інформує Державна митна служба України.

Водночас порядок оформлення авто залишається таким, що діяв до прийняття відповідних спрощень.

Президент України підтримав чергові митні спрощення на період дії воєнного стану підписанням Закону №2142-ІХ від 24.03.2022, який вже набрав чинності з 5 квітня – дня його опублікування.

Серед інших новацій зазначеного закону – під час оформлення зокрема авто з іноземною реєстрацією, плата за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для них, із зацікавлених осіб не справляється.

Спрощення не застосовуються до авто з росії, білорусі та тимчасово окупованих територій.

Після воєнного стану, громадянам не потрібно буде доплачувати платежі, від яких вони наразі звільнені. Законом не передбачено відстрочень.

Тепер громадяни можуть розраховувати на значну економію витрат. Потрібно сплатити лише збори на першу реєстрацію авто та на його сертифікацію. Тож попри війну українці отримають з-за кордону свої авто.

Коментар
17/05/2022 Вівторок
17.05.2022