На Сарненщині двох чоловіків підозрюють у незаконній приватизації землі

07 Травня 2022, 16:01
Наразі на ділянку наклали арешт 560
Наразі на ділянку наклали арешт

Сарненська окружна прокуратура повідомила про підозру жителям Сарн та селища Рокитне, за фактом  шахрайства шляхом обману, вчиненого в особливо великих розмірах.

Про це повідомляє пресслужба Рівненської обласної прокуратури. 

Так, слідством встановлено, що у 2011 році 39-річний громадянин України отримав у приватну власність земельну ділянку для будівництва й обслуговування житлового будинку в одному з сіл колишнього Рокитнівського району. Проте, приховуючи цей факт, у листопаді 2020 року він знову подав до одного з органів місцевого самоврядування ліквідованого Рокитнівського району заяву про затвердження проєкту землеустрою та безоплатну передачу у власність іншої земельної ділянки з цим же цільовим призначенням.

На підставі заяви депутати місцевої ради прийняли рішення про передачу у власність чоловікові земельної ділянки комунальної власності площею 0,1358 га, вартістю майже 112 тисяч гривень.

Також, прокурори встановили, що 50-річний громадянин України, певно знаючи, що його дружина вже набула у приватну власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства в одному з сіл Сарненського району, в травні 2019 року подав до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області підписану ним від імені дружини заяву на затвердження проєкту землеустрою та безоплатну передачу у власність іншої земельної ділянки з цим же цільовим призначенням, вказавши при цьому неправдиве повідомлення про те, що дружина раніше не скористалась своїм правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки на території України.

На підставі вказаної заяви, жінці передано у власність земельну ділянку площею 2 га, вартістю понад 1,2 мільйона гривень.

З ініціативи прокуратури наразі на ділянку наклали арешт, вживаються заходи щодо її повернення у державну власність.

Чоловікам загрожує до 3 та 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Коментар
25/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023