Польські та українські посадовці обговорили будівництво міжнародного переходу в Шацькій громаді

17 Травня 2022, 17:13
Польські та українські посадовці обговорили будівництво міжнародного переходу в Шацькій громаді 446
Польські та українські посадовці обговорили будівництво міжнародного переходу в Шацькій громаді

Відбулася робоча зустріч з польською делегацією урядників повіту і гміни Влодава. Ключове питання – будівництво міжнародного пункту пропуску на межі Шацької та Влодавської громад і налагодження малого прикордонного руху.

Про це інформують у Волинській обласній раді.

На Волинь представники місцевого самоврядування Влодави навідуються не вперше. З Шацькою громадою їх пов’язують давні партнерські стосунки, у традиції – щорічні дні добросусідства. А минулого року Волиньрада спільно з Влодавою успішно реалізували туристично-культурний мультипроєкт прикордонного поозер’я, розпочали ще один у музейній царині.

Читайте також: Шацький селищний голова обговорив з польським колегою надання гуманітарної допомоги українцям

Та як зауважив очільник польської делегації, староста повіту Влодави Анжей Романчук, цього разу їхній візит особливий.

 «Найперше ми хотіли наших добрих друзів волинян і увесь український народ підтримати у цей лихий час і запевнити, що Польща солідарна з Україною.Ми й надалі надаватимемо усіляку підтримку, щоб допомогти здолати агресора, який – і наш ворог також. Ми маємо намір допомагати вам і у післявоєнному відновленні», – зазначив посадовець.

Війт гміни Влодава Даріуш Семенюк запевнив, що його громада щиро піклується про вимушених українських біженців. З місцевого бюджету гміна виділила додаткові кошти на забезпечення родин з дітьми, для школярів організували навчання. Сьогодні ж вони привезли гуманітарну допомогу для Шацької громади, адже тут прихистили понад півтори тисячі переселенців. І це не останній вантаж.

Читайте такожШацька громада отримала авто швидкої допомоги та медикаменти від поляків

Голова обласної ради Григорій Недопад та Шацький селищний голова Сергій Карпук висловили вдячність своїм польським колегам за всебічну допомогу та підтримку, а також обговорили перспективу розвитку взаємин, пов’язану із відкриттям пункту пропуску «Адамчуки-Збереже».

«На цій ділянці кордону Волині дуже потрібен пункт пропуску, який би пожвавив малий прикордонний рух,Під час днів добросусідства, коли через Західний Буг зводиться понтонна переправа, упродовж дня кордон перетинають до 10 тисяч людей з обох боків, а транспортна спроможність є не меншою за 500 автомобілів на добу. Перспективність цього міжнародного переходу я особисто детально обговорив із заступником міністра інфраструктури та заручився його підтримкою», – розповів голова Волиньради. 

Він також зауважив, що готуючись до впровадження цього проєкту, область поліпшувала інфраструктуру. Зокрема, у напрямку майбутнього автомобільного переходу збудовано нове дорожнє полотно, облаштовано велодоріжки та тротуари. А голова Шацької громади Сергій Карпук додав, що уже виготовлено схему облаштування майбутнього об’єкту.

Читайте такожШацька громада та Влодавський повіт спільно розвиватимуть невідомі туристу місця на своїх територіях

Польські колеги теж палко підтримують ідею будівництва пункту пропуску. Староста Анжей Романчук зазначив, що на території Влодавського повіту немає жодного міжнародного переходу. І його поява мала б значний ефект у пожвавленні економічних, туристичних, культурно-мистецьких взаємин між Волинню та Влодавою зокрема та обома державами загалом.

Під час обговорення партнери домовилися, що до реалізації цієї ініціативи кожен зі свого боку долучить урядовців та парламентарів. Наступну зустріч уже за участю ширшого кола фахівців запланували на червень.

Читайте також: Польща готує спеціальний закон про українських біженців

Коментар
06/07/2022 Середа
06.07.2022
05.07.2022