Американский білий метелик: як боротися з багатоїдним шкідником

28 Травня 2022, 16:21
Американський білий метелик 1098
Американський білий метелик

На території міста Ковель відроджується гусінь американського білого метелика (АБМ). 

Про це Район.Шацьк повідомив фітосанітарний інспектор.

При обстеженні території, зараженої торік в Шацьку, американського білого метелика не виявили, тому, що був знищений осередок розповсюдження. Але могли перезимувати окремі лялечки, з яких утворились метелики та розповсюдились  на якусь іншу територію.

У випадку виявлення американського білого метелика необхідно здійснювати: збір та знищення гусениць та кладок яєць; обрізку гілок з гніздами гусені, та спалювати їх у спеціально відведених місцях; очищення дерев від нашарування кори; знищення рослинних решток; перекопування пристовбурових кругів в садах, парках та на присадибних ділянках.

Читайте такожПосівна: як боротися з ґрунтовими шкідниками

Американський білий метелик - багатоїдний шкідник, що пошкоджує понад 250 видів плодових, декоративних, лісових дерев, який особливо полюбляє шовковицю, клен, волоський горіх, плодові дерева.

Шкоду зеленим насадженням завдає гусінь АБМ, яка харчується епідермісом листя, скелетуючи його, не залишаючи навіть жилок. Гусінь має прядильний апарат, за допомогою якого вони обплітають дерева павутиновими гніздами. Так вони захищають себе від впливу зовнішніх факторів та забезпечують можливість розмножуватися.

 В умовах нашої області він розвивається у двох поколіннях: перше з’являється у травні, друге у середині липня – на початку серпня.  Друге покоління найбільш шкодочинне.

Читайте такожБоротьба з пирієм: який гербіцид можна застосовувати при вирощуванні полуниці

Для проведення хімічної обробки  необхідно застосовувати інсектициди відповідно до Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. У населених пунктах для знищення гусені обох поколінь можна обприскувати багаторічні насадження біологічними препаратами. Застосування біологічних препаратів проти молодших віків гусені американського білого метелика у різних препаративних формах забезпечують високу ліквідаційну ефективність.

Відповідальність за дотриманням вимог законодавства у сфері карантину рослин щодо знищення карантинних організмів покладають на землевласників та землекористувачів, на території яких виявлено карантинного шкідника.

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Читайте такожКоли варто приймати антибіотики при укусі кліща

 

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024