Держава надасть українцям безповоротні гранти до 250 тисяч гривень на новий бізнес

22 Червня 2022, 12:21
Грант на новий бізнес 1150
Грант на новий бізнес

Українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тисяч гривень в межах нової урядової програми «єРобота».

Про це зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 червня.

«Будь-який українець, що має бізнес-план, і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави. Ми плануємо видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми на рік – 5 мільярдів гривень.

Ми говоримо про можливість запустити будь-який мікробізнес, як то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо», – відзначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що учасником програми може стати кожен, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес.  Для отримання гранту, за його словами, треба буде подати заявку через портал «Ді»я чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план.

«Протягом 10 робочих днів експерти «Ощадбанку» та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на ваш рахунок», – зазначив Шмигаль.

Денис Шмигаль підкреслив, що держава надаватиме грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З цього рахунку, за його словами, можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.

Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою «5-7-9» у розмірі до 2,5 мільйона гривень. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу.

Під час засідання уряд затвердив ще дві програми для аграріїв у межах великого проєкту грантової безповоротної підтримки нових бізнесів «єРобота». Загалом на три програми держава виділить 16 мільярдів гривень.

Частину коштів на підтримку бізнесу виділять також іноземні партнери. Найближчим часом уряд затвердить програми безповоротної грантової підтримки у сфері переробки й IT.

Коментар
06/07/2022 Середа
06.07.2022
05.07.2022