Уряд Канади передав Україні 140 тонн насіння гречки

06 Липня 2022, 09:38
Насіння гречки 183
Насіння гречки

За підтримки Європейського Союзу та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) завершили доставку насіння гречки з Канади в Україну.

Проєкт спрямований на подолання дефіциту гречки в поточному році. Про це інформує Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Загалом уряд Канади закупив і передав Україні 140 тонн насіння гречки сорту Собо з провінції Манітоба. Насіння подолало довгий шлях у 8 тисяч кілометрів, щоб потрапити до України – через Канаду до порту Монреаль, звідти до порту Бремерхафен у Німеччині, де насіння перемістили на митний склад і перевантажили у вантажівки в Україну.

«Оскільки насіння передається у вигляді гуманітарного вантажу, ми залучили Благодійний фонд «Квіти», який має повноваження на отримання гуманітарних вантажів. Витрати щодо переміщення насіння покрили Канадсько-Українська Фундація, Muehlenchemie GmbH, Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA), ЄС та ФАО», – розповів Родіон Рибчинський, голова Спілки «Борошномели України».

Внески з боку ЄС зробили в межах проєкту ФAO, що фінансується Європейським Союзом, після запиту Міністерства, оскільки два контейнери застрягли в порту Німеччини. Загалом на покриття термінової прогалини у бюджеті на транспортування насіння перерахують 9 тисяч євро.

«Ми розуміли, що ціна зростає, і кожен день означає додаткові витрати в порту, де зберігаються контейнери. Щоб уникнути подальших витрат і забезпечити розповсюдження цього насіння, що має високий попит в Україні, Європейський Союз використав частину доступних коштів за угодою про внесок між ЄС і ФАО», сказав Крістіан Бен Хелл, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні.

Згідно з дослідженнями ФАО, з початку війни ціни на насіння, засоби захисту рослин, добрива та паливо зросли на 40–45 відсотків.

«У майбутніх сезонах виробники можуть дійти висновку про невигідність збирання врожаю. Розуміючи це, ми фокусуємо наші зусилля на підтримці малих і середніх фермерів. Це насіння гречки вкрай необхідне для розвитку місцевого аграрного сектору», додав П’єр Вотьє, голова офісу ФАО в Україні.

Фактичним розподілом насіння займаються «Міжнародна Асоціація Гречки», Сквирський комбінат хлібопродуктів та Спілка «Борошномели України». Насіння доставлять фермерам Житомирської, Закарпатської, Київської, Львівської, Полтавської, Тернопільської та Чернігівської областей.

«Отримавши це насіння гречки, ми можемо підтримати фермерів, щоб вони засіяли близько 2 500 гектарів на заході та в центрі України, – пояснив Родіон Рибчинський. – Враховуючи спеціалізацію, досвід господарств і якість насіння, урожайність з цієї площі становитиме не менше 2 центнерів з гектара, або 5 тисяч тонн зерна гречки (3 тисячі тонн обробленої гречаної крупи)».

За словами Родіона Рибчинського, основною умовою участі фермерів у програмі розподілу насіння є подальша передача врожаю з отриманого насіння за фіксованою ціною спеціалізованим переробникам зерна гречки, таким як Сквирський та Білоцерківський комбінати хлібопродуктів.

Своєю чергою, виробники зерна мають передавати перероблену крупу за фіксованою ціною державним та соціальним установам для використання у гуманітарних цілях.

Коментар
Код блоку:
08/08/2022 Понеділок
08.08.2022
07.08.2022