Як отримати грант на розвиток переробного підприємства

19 Липня 2022, 15:00
Грант 1539
Грант

Уряд започаткував програму грантів для підприємців, які хочуть створити або розвинути свій бізнес у сфері переробки. Держава надає їм до 8 мільйонів гривень безповоротної допомоги для реалізації виробничих проєктів.

Про це інформує Міністерство економіки України.

Отримати фінансування можуть ФОПи або юридичні особи, які:

  • не розміщені і не провадять діяльність на тимчасово окупованих територіях станом на момент подання заявки;
  • не провадять господарську діяльність на території рф;
  • не належать до підсанкційних осіб;
  • не є банкрутами, не перебувають у стадії банкрутства;
  • мають кінцевих бенефіціарів-громадян України.

Перша тисяча заявників отримує грант у розмірі 70% від вартості проєкту, для наступних учасників держава надає кошти у розмірі до 50% вартості проєкту. Також учасники також можуть залучити додаткові кредитні кошти – до 16 мільйонів гривень за програмою «5-7-9» під 0% на 5 років.

Щоб долучитись до програми, підприємцю необхідно підготувати бізнес-план та подати разом із заявкою та документами для верифікації діючого підприємства через портал «Дія». АТ «Ощадбанк» протягом 10 днів здійснює оцінку бізнес-плану, перевірку ділової репутації отримувача, а також проводить з ним співбесіду. Рішення про надання гранту приймає Мінекономіки на основі оцінювання банку.

Кошти перераховуються на банківський рахунок заявника на чітко визначені цілі: придбання основних засобів виробництва, витрати на їх доставку та введення в експлуатацію. На обладнання накладається заборона відчуження до виконання умов за грантом.

У випадку руйнування переробного підприємства внаслідок збройної агресії рф держава компенсує отримувачу його власний внесок у повному обсязі.

За умовами програми учасники зобов’язані протягом 3 років з дня отримання гранту сплачувати податки, збори та ЄСВ у розмірі отриманих коштів та створити не менше 25 робочих місць.

Якщо ці вимоги не виконують, отримувач повинен самостійно повернути різницю між сумою отриманого гранту та фактично сплаченими платежами.

Коментар
Код блоку:
30/09/2022 Четвер
29.09.2022