На Волині оголосили конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!»

09 Серпня 2022, 15:47
На Волині оголосили конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» 623
На Волині оголосили конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!»

Благодійний фонд «МХП-Громаді», що входить до агропромислової компанії «Миронівський хлібопродукт» та працює, зокрема й на Маневиччині, презентував конкурс соціальних ініціатив в умовах війни «Час діяти, Україно!»

Про ініціативу компанії розповіли під час пресконференції, що відбулася у вівторок, 9 серпня, повідомляє кореспондентка видання Бізнес.Район.

За словами організаторів, конкурс – це гранти швидкого реагування на виклики війни в Україні. Головна мета – сприяння вирішенню важливих соціальних проблем громад шляхом підтримки локальних ініціатив.

За словами директорки БФ «МХП-Громаді» Тетяни Волочай, кожен з переможців конкурсу зможе отримати від 50 до 100 тисяч гривень на реалізацію соціальної ініціативи. 

Директорка БФ «МХП - Громаді» Тетяна Волочай

Кошти можуть бути спрямовані на закупівлю обладнання, матеріалів для підтримки соціальної ініціативи в інтересах громади.

Географія конкурсу – 11 областей України: Волинська, Черкаська, Вінницька, Київська, Львівська, Дніпропетровська, Сумська, Івано-Франківська, Хмельницька, Чернігівська, Тернопільська. 

Конкурс має дві опції:

  • Навчання. Передбачається навчальний модуль.
  • Фінансова підтримка.  Для отримання гранту учасник подає заявку, в якій описує мету, актуальність проблеми, яку вирішує проєкт, на що потрібні кошти, які результати від впровадження проєкту отримає громада, суму внеску від партнерів, сільської ради та громади, а також план реалізації проєкту та структуру команди, яка над ним працюватиме.

Учасниками конкурсу можуть бути органи місцевого самоврядування, комунальні установи, освітні заклади, заклади охорони здоров’я, неурядові організації, ініціативні групи.

Заявку можна подати за спеціальною формою на сайті. Заявки приймають до 31 серпня.

«Плануємо підтримати до 70 проєктів у межах конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!». На проведення конкурсу Фонд «МХП-Громаді» виділяє 5 мільйонів гривень», – зазначила керівниця напрямку соціального аудиту МХП (координаторка проєкту з боку основного донора МХП) Вікторія Нагірняк.

Керівниця напрямку соціального аудиту МХП (координаторка проєкту з боку основного донора МХП) Вікторія Нагірняк

Резюме конкурсу

Всеукраїнський конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» проводиться третій рік поспіль. Він є складовою частиною шестирічного соціального проєкту «Час діяти!», що реалізовується Благодійним фондом «МХП-Громаді».

У 2020 році фонд відзначив 57 кращих ініціатив громад, що надійшли на конкурс з 14 областей України. Грантери отримали до 50 тис. грн на втілення своїх проєктів. Торік кількість проєктів-переможців збільшилася до 93. Для їх реалізації були надані гранти на загальну суму майже 5 млн грн. У такий спосіб на місцях було вирішено низку локальних проблем громад, зокрема, в галузі освіти, спорту, громадського здоров’я, екології та енергоефективності.

Головна мета конкурсу «Час діяти, Україно!» – сприяти вирішенню конкретних проблем громад шляхом підтримки локальних громадських ініціатив. Благодійний фонд «МХП-Громаді» також ставить за мету розвивати компетенції громад з проєктного менеджменту, зокрема, підвищувати якість написання проєктів та оволодіння інструментами для залучення додаткових ресурсів.

Та у зв’язку з війною в Україні акценти цьогорічного конкурсу дещо змінилися. Оскільки найближча зима може бути непередбачуваною і наші теплі оселі за всіма прогнозами можуть стати не такими затишними, ми визначили пріоритетні напрями потенційних проєктів, серед яких – енергоефективність та підтримка внутрішньо переміщених осіб.

Коментар
Код блоку:
30/09/2022 Четвер
29.09.2022