УВАГА Волинь, Рівненщина, Закарпаття, Львівщина!

повітряна тривога

усі в укриття

Скільки принесе Україні розблокування агроекспорту

15 Серпня 2022, 11:34
Агроекспорт 367
Агроекспорт

Розблокування агроекспорту через морські порти може принести Україні до 20 мільярдів доларів валютної виручки. 

Таку думку висловив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон в коментарі Forbes Ukraine.

Відкриття одеських портів дозволить Україні разом з експортом через дунайські порти та сухопутні західні кордони щомісячно відправляти 6,6 мільйона тонн агропродукції. Цього достатньо для того, щоб Україна змогла вивезти за кордон експортні залишки тогорічного врожаю — 15-18 мільйонів тонн і зерно, яке буде зібране у 2022 р. та продане на зовнішні ринки.

Якщо спиратися на поточні світові ціни на зернові та олійні, за 70  мільйонів тонн врожаю українські аграрії отримають приблизно 15 мільярдів доларів. Загалом український бізнес, включаючи аграріїв і перевізників, заробить до 20 мільярдів доларів. Це та сума валютної виручки, яку Україна може отримати на свої рахунки завдяки розблокованим портам.

 

«Та ці прогнози можуть не збутися, якщо іноземні судновласники не забажають йти до українських портів вивозити зерно. Поки кількість бажаючих невелика. Сподіваємося, що збільшиться, оскільки є попередні домовленості про нові судна, які мають прийти за врожаєм», — додав Роман Сластьон. 

Коментар
Код блоку:
30/09/2022 П'ятниця
30.09.2022
29.09.2022