Цьогоріч на Закарпатській митниці зафіксували незаконне переміщення валюти на 17,7 мільйонів гривень

12 Серпня 2022, 15:23
Виявлені порушення на митниці 613
Виявлені порушення на митниці

Станом на серпень 2022 року посадові особи Закарпатської митниці задокументували 7 фактів незаконного переміщення громадянами через митний кордон України валютних цінностей та банківських металів (срібло, золото, євро, долари, гривні) на суму 17,7 мільйона гривень.

Про це пише Закарпатська митниця.

До прикладу, неординарний випадок зафіксували у межах прикордонного району Ужгорода, де затримали 32-річного кіровоградівця при спробі подолання загороджувального паркану інженерних споруд у напрямку кордону України в Словаччину. Під час здійснення огляду особистих речей чоловіка виявили іноземну валюту в кількості 31100 доларів США, що за курсом НБУ становило понад 909 тисяч гривень. Жодних документів про легальність валютних цінностей у чоловіка при собі не було. Тож, відносно нього було складено протокол порушення митних правил за ч.1 статті 482 Митного кодексу України. Незаконна іноземна валюта вилучена до рішення суду.

В іншому випадку, закарпатські митники виявили приховані 40 тисяч доларів у жительки Запорізької області на КПП "Солотвино", що на кордоні з Румунією. Їх жінка сховала в пакунки з паперу та обмотала скотчем навколо живота, намагаючись перемістити «зеленим коридором». Будь-які дозвільні документи на виявлену валюту у громадянки при собі не було. Відносно жінки інспектори склали протокол про ПМП за ч. 1 статті 483 МКУ. Готівку було вилучено, крім суми, дозволеної для вивезення без декларування, а це 10 000 євро.

А от працівники митного посту «Лужанка», що на українсько-угорському кордоні, запобігли спробі незаконно вивезти більше мільйона гривень до країн Євросоюзу. Порушником виявився український перевізник, який  намагався обійти митне законодавство і приховав велику суму коштів та й ще у спрощеній смузі контролю – «зеленому коридорі». Під час поглибленого огляду автомобіля марки «Тойота» митники виявили не задекларовані ані письмово, ані усно мільйон сто тисяч гривень. Їх чоловік заздалегідь сховав у салоні іномарки у бардачку за декоративною обшивкою. На момент виявлення національної валюти жодних дозвільних документів на переміщення через кордон такої великої суми готівки громадянин України при собі не мав. Стосовно водія складено протокол. А приховані 1,1 млн грн, а також іномарку, що використовувалася для незаконного переміщення коштів з приховуванням від митного контролю, орієнтовною вартістю 180 тисяч гривень вилучено до рішення суду.

Як зазначають в управлінні боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці, в ході відпрацювання ризиків та за результатами моніторингу з обліку валютних цінностей, на адреси банківських установ, при необхідності, направляються запити щодо підтвердження видачі документів про зняття готівки з власних рахунків та квитанцій на здійснення валютно-обмінних операцій.

Коментар
Код блоку:
30/09/2022 П'ятниця
30.09.2022
29.09.2022