Повернення акцизу на пальне не має вплинути на ціни на АЗС, – Мінекономіки

18 Серпня 2022, 11:50
Пальне 200
Пальне

Повернення акцизу на пальне має надважливе значення для наповнення державного дорожнього фонду та прискорення відновлення пошкодженої окупантами інфраструктури. Водночас це рішення не повинне відобразитися на вартості пального для громадян.

Про це повідомив перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

«Акциз – це головний механізм наповнення дорожнього фонду. Ворог руйнує нашу інфраструктуру – дороги, мости, які дуже потрібні для економіки. Отже, потрібне джерело для їх ремонту. І це джерело – дорожній фонд. Часткове повернення акцизу дозволить уряду продовжити відновлення і доріг, і мостів. Ми сподіваємося, що введення акцизу негативно не відобразиться на громадянах. Люди фактично цього не повинні відчути», – наголосив Денис Кудін.

За його словами, наразі спостерігається тенденція до зниження вартості нафтопродуктів на світових ринках. Тож уряд розглядає пропозицію щодо повернення частини акцизу. Підвищення цін на пальне через це рішення не очікується.

Нагадаємо, на початку війни уряд розробив, а Верховна Рада підтримала низку пропозицій, щоб знизити ціну пального для населення. Рішення передбачало скасування акцизу і зниження ПДВ з 20% до 7%.

Коментар
Код блоку:
30/09/2022 П'ятниця
30.09.2022
29.09.2022