Казахстан сприятиме Закарпаттю у розвитку вівчарства

27 Серпня 2022, 15:40
Казахстан сприятиме Закарпаттю у розвитку вівчарства 365
Казахстан сприятиме Закарпаттю у розвитку вівчарства

У Закарпатській області відбулася важлива зустріч з казахськими партнерами – представником зовнішньоекономічного напрямку ТОВ фабрика «КУАТ ЛТД» Бахимбеком Ельжановим, який прибув на Закарпаття в межах підтримки проєкту ОВА щодо розвитку вівчарства.

Про перспективи подальшої співпраці за результатами зустрічі з іноземними партнерами повідомив голова ОВА Віктор Микита.

Він зауважив, що нещодавно разом з власниками та представниками фермерських господарств області, які спеціалізуються на вівчарстві, й головами громад, на територіях котрих розвивається цей вид діяльності, заснували Об'єднану асоціацію вівчарів Закарпаття.

Під час зустрічі казахські партнери високо оцінили потенціал регіону та стратегію розвитку вівчарства. Водночас запропонували співпрацю.

В обговоренні також узяли участь Дмитро Періг, кандидат економічних наук, доцент Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій, голова Об'єднаної асоціації вівчарів Закарпаття Василь Губаль та Юрій Садварі, директор Мукачівського фахового коледжу НУБіП України.

За результатами перемовин домовилися про реальні кейси:

  • казахські партнери передадуть декілька тисяч овець власних порід поетапно (до 400 овець у кожному) для розвитку вівчарства на Закарпатті;
  • готовність інвестувати у створення підприємства з переробки вовни та шкіри (юрти, ремені, сідла та інше);
  • ринок збуту готової продукції на території Казахстану та інших країн-партнерів;
  • допомога в селекційній роботі;
  • збільшення кількості спеціалістів-ветеринарів.

Протягом місяця фахівці з Казахстану вивчатимуть Закарпаття для визначення порід овець і баранів, які можна буде розводити в Закарпатському регіоні з урахуванням особливостей клімату й ландшафту.

Коментар
04/12/2023 Понеділок
04.12.2023