В Україні можуть зрости тарифи на електроенергію для бізнесу

01 Вересня 2022, 10:41
В Україні можуть зрости тарифи на електроенергію для бізнесу 354
В Україні можуть зрости тарифи на електроенергію для бізнесу

В Україні планують з 1 вересня підвищити прайс-кепи на ринку на добу наперед, що може призвести до суттєвого зростання цін на електроенергію для бізнесу.

Про це пише «Економічна правда».

Відповідне питання обговорювали на зустрічі «комітету з електроенергетики» 8 серпня, на якому були присутні майже усі керівники профільних відомств та компаній. Головував на цій зустрічі заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.

Так, на нараді затвердили план дій, який сторони повинні були реалізувати до 11-12 серпня. Зокрема, надати обґрунтування та розрахунки необхідності встановити єдині верхні прайс-кепи на ринку на добу наперед на рівні 5 тисяч гривень за МВт-год, а також підготувати комунікаційний план щодо цього рішення.

Наразі верхні прайс-кепи становлять 4 тисячі гривень за МВт-г для денної зони та 2 тисячі гривень за МВт-год – для нічної. Це означає, що в нічний час тариф зросте понад як удвічі, а в денний – на 25%.

Наголосимо, що на тарифи для населення це не вплине – на їхню зміну накладено мораторій, тобто тарифи зафіксували до кінця війни і протягом пів року після неї.

Нацкомісія з енергетики повинна була підготувати проєкт такого рішення до 12 серпня, а вступити в дію воно мало з 1 вересня. Утім, чи вдасться реалізувати зазначені плани в згаданий термін – поки невідомо. Однак, за даними ЕП, це питання наразі розробляється.

Коментар
25/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023