На Рівненщині планують вирощувати технічні коноплі

07 Вересня 2022, 10:13
Технічні коноплі 622
Технічні коноплі

Мова йде про перший індустріальний парк технічної (не наркотичної) коноплі. Він буде направлений на увесь цикл дослідництва, селекції, вирощування, переробки й виробництва з цієї рослини.

Про це пишуть на сайті Рівненської ОВА.

«Ще в квітні зустрівся з власниками компанії ТОВ «Текстиль» Олександром Соколовським та керівником проєктів Олексієм Большовим. Це найбільша компанія в Україні, яка займається виробництвом тканин та одягу. Тоді обговорювали можливість відкриття їхнього виробництва на Рівненщині. Нині ж ми вийшли на фінішну пряму», – прокоментував начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Це не лише інвестиції в область, а й нові робочі місця, створення доданої вартості та запуск нової індустрії, пояснив очільник області. Вирощування технічної коноплі має чимало переваг.

Вона використовується для виробництва тканини, з якої, зокрема, шиють форму для військових. Цей одяг навіть не бачать тепловізори. Технічні коноплі є хорошим антисептиком. З неї роблять опалювальні пелети і навіть продукти харчування.

«Уже підписали меморандум про релокацію лінії виробництва тканин. Отримали технічне завдання по земельній ділянці. Працюємо над пошуком варіантів. Закликаю громади надавати свої пропозиції до Департаменту економіки РОВА», – підсумував Віталій Коваль.

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024