Україна й Польща підписали меморандум про побудову трубопроводу для транспортування української рослинної олії

07 Вересня 2022, 12:25
Соняшникова олія 319
Соняшникова олія

Україна та Польща підписали меморандум щодо проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу, через який транспортуватимуть українську рослинну олію до порту міста Гданськ.

Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство сільського господарства та розвитку села Республіки Польща, а також Міністерство інфраструктури Республіки Польща уклали чотиристоронній меморандум. Про це інформує Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Найближчим часом Україна та Польща створять робочу групу, метою якої стане напрацювання технічних характеристик та умов будівництва трубопроводу та двох терміналів.

«Останні пів року ми активно працювали над нарощенням обсягу експорту вітчизняної с/г продукції через спільні пункти пропуску з Польською Республікою. Ми також працюємо над скороченням черг на українсько-польському кордоні», – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Нагадаємо, меморандум планують укласти на три роки з автоматичним продовженням на наступні трирічні періоди.

Для довідки: українську соняшникову олію до війни експортували до 107 країн світу, а найбільші її споживачі розташовані в Європі (37 %), Південно-Східній Азії (29 %) та Азії (14,9 %).

Коментар
Код блоку:
22/03/2023 Середа
22.03.2023
21.03.2023