На Рівненщині розвивають високотехнологічну птахоферму

22 Вересня 2022, 17:14
Птахоферма 766
Птахоферма

Високотехнологічний цех з інкубації яєць використовує у своїй роботі ТОВ «Хайчікен», що у Гощі. Потужність одноразової закладки в 57 тисяч яєць. Для  цього придбали обладнання бельгійського виробництва. 

Із роботою підприємства ознайомилися заступник голови ОДА Ігор Тимошенко та директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько.

Процес повністю автоматизований – спеціальні датчики зчитують інформацію зі шкарлупи, що дві години яйця змінюють кут нахилу. Є обладнання для відновлення функцій фертильності, інкубатори для вакцинації курчат, спецавтомобілі для їх перевезення.

«Виробництво повністю передбачуване. Таких інкубаторів у світі – одиниці. Ми і екскурсії влаштовуємо для іноземців», - розповідає власник підприємства Олег Гривківський.

Річна потужність становить понад 6 млн  курчат. Це повністю забезпечує потреби господарств підприємства у молодняку птиці. Крім того, товариство реалізовує   курчат бройлера іншим птахопідприємствам області. Нині у планах компанії – розширити свої потужності з виробництва бройлерів. 

ТОВ «Хайчікен» входить до групи компаній «Полісяночка», у складі якого працює п’ять підприємств у Рівненському районі. Спеціалізуються на рослинництві, комбікормах, птахівництві. Таким чином компанія налаштувала замкнутий цикл виробництва.

Нині на підприємстві триває процес повного переходу на тверде паливо. З весни розпочали виготовляти пелети для власних потреб. 

«Це економічно активна компанія нашого регіону. Завдяки інвестиціям підприємства розширюють  виробництво, збільшують обсяги продукції та впроваджують європейські стандарти якості. Більше того, «Полісяночка» - одна з перших компаній, котра долучилася до формування гуманітарної допомоги населенню Чернігівщини. Ми можемо пишатися такими підприємствами», - зазначив Ігор Тимошенко.

Коментар
26/09/2023 Вівторок
26.09.2023