Світовий банк виділив Україні перші гроші для інвестицій з початку війни

23 Вересня 2022, 12:33
Долари 170
Долари

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до структури Світового банку, виділила 30 мільйонів доларів для інвестицій в Україну та Молдову.

Про це повідомило Міністерство економіки України.

Гроші будуть спрямовані через цільовий фонд загальним об’ємом в 200 мільйонів доларів, яким керує американсько-українська інвестиційна компанія Horizon Capital.

Вона інвестуватиме у швидкозростаючі технології, а також експортноорієнтовані компанії, що працюють переважно в Україні та Молдові. Це будуть перші інвестиції IFC в Україну з початку повномасштабної війни, що розпочалась у лютому 2022 року.

Специфіка роботи Horizon Capital така, що компанія зазвичай інвестує приблизно по 10-30 мільйонів доларів в компанії з вартістю приблизно 50-150 мільйонів доларів.

Інвестфонд зосереджується на підприємствах сектору інформаційних технологій (ІТ), електронної  комерції, інноваційних споживчих товарів і фінтех секторі.

Очікується, що разом з IFC до інвестицій в Україну найближчим часом приєднаються й інші потенційні інвестори, серед яких такі банки і фонди: 

  • Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), 
  • Німецька корпорація з інвестицій та розвитку (DEG), 
  • Швейцарський інвестиційний фонд для ринків, що розвиваються (SIFEM), 
  • Голландська фінансова компанія для країн, що розвиваються (FMO), 
  • Western NIS Enterprise Fund, 
  • Фонд Рокфеллера та інші.

«Хочу привітати керівництво Horizon Capital в особі виконавчого директора Олени Кошарної. Це знакова подія – попри війну, IFC приймає рішення виділити гроші для інвестицій в Україну. Це має стати позитивним сигналом і для інших потенційних інвесторів: в українську економіку можна і треба починати вкладати гроші вже зараз», – наголосила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Коментар
Код блоку:
30/09/2022 П'ятниця
30.09.2022
29.09.2022