Міністри енергетики України та Швеції обговорили посилення співпраці в атомній галузі та відновлення енергетичної інфраструктури

29 Вересня 2022, 10:07
Хашаяр Фарманбар 564
Хашаяр Фарманбар

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-зустріч з Міністром енергетики та цифрового розвитку Швеції Хашаяром Фарманбаром.

Особливу увагу сторони приділили питанням ядерної безпеки та посиленню співпраці в галузі атомної енергетики. Про це пише Урядовий портал.

Герман Галущенко проінформував колегу, що ситуація на Запорізькій АЕС залишається критичною, а дії російських окупантів, які вдаються до регулярних обстрілів ядерного об’єкта та продовжують чинити тиск на персонал, несуть пряму загрозу ядерній безпеці.

Очільник Міненерго наголосив, що єдиним шляхом вирішення ситуації є якнайшвидша деокупація та демілітаризація ЗАЕС з передачею повного контролю над станцією легітимному українському оператору.

На зустрічі також обговорювалось питання диверсифікації постачання ядерного палива і розвиток співпраці між країнами у цьому напрямку.

Крім того, на зустрічі йшлося про участь Швеції у процесі відновлення енергетичної інфраструктури України, зруйнованої внаслідок регулярних обстрілів російським агресором.

Герман Галущенко подякував Хашаяру Фарманбару за вже надану шведською стороною допомогу у вигляді обладнання та устаткування. Міністр енергетики Швеції своєю чергою висловив готовність продовжувати підтримку енергетичного сектору України.

Хашаяр Фарманбар підкреслив, що підтримка України у шведському суспільстві і політикумі залишається дуже високою.

 

 

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022