Про розвиток меблевого кластера на Рівненщині говорили на Великій українській меблевій конференції

01 Жовтня 2022, 15:00
Велика українська меблева конференція 257
Велика українська меблева конференція

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль взяв участь у Великій українській меблевій конференції FURNICON, організованій Українською асоціацією меблевиків у Рівному.

Захід став майданчиком для обміну досвідом і спілкування представників меблевого бізнесу з усієї України. Про це повідомляють на сайті Рівненської ОВА.

У вступному слові Віталій Коваль розповів про розвиток на Рівненщині меблевого кластера, адже область упевнено займає лідерську позицію в Україні з виготовлення меблів.

«Ще у 2019 році ми ініціювали створення меблевого кластера Рівненської області. Адже важливо бути не просто сировинним придатком, а випускати на нашій території якісну продукцію з високою доданою вартістю», – зазначив Віталій Коваль.

За словами очільника області, сьогодні меблевий кластер вже охоплює різні сфери діяльності: деревообробну, меблеву, швейну, а також дизайн і логістику. Обсяг продукції збільшується, і ця динаміка не може не тішити. Наприклад, найвищі темпи зростання досягнули у меблевій промисловості – на 21,6% та деревообробній – 16,8%.

Нині в області у меблевій промисловості працює понад 1,8 тисячі осіб, деревообробній – 5,1 тисячі осіб. Це відповідно 4,1% та 11,7% від загальної кількості штатних працівників промислового комплексу Рівненщини.

У загальнонаціональному масштабі обсяги виробництва на Рівненщині такі: фанера – 62%, деревостружкові плити – 43%, окремі види меблів – 72%.

Питома вага учасників меблевого кластера в структурі експорту продукції області становить 38,8% (меблі – 8,6%, вироби з деревини – 30,2%).

Начальник ОВА побажав усім учасникам меблевого ринку розвитку та росту.

«Адже успішний працюючий бізнес сьогодні – це міцний економічний фронт, це підтримка ЗСУ і це внесок у нашу перемогу!» – підкреслив Віталій Коваль.

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022