В Закарпатті надходження від туристичного збору становлять понад 13 мільйонів гривень

03 Жовтня 2022, 15:21
Туристичний збір 298
Туристичний збір

Впродовж восьми місяців 2022 року до місцевого бюджету Закарпатської області сплатили майже 13,4 мільйона гривень туристичного збору. Порівняно з минулорічним періодом надходження збільшилися на 94,5%. Про це повідомляє Олексій Петріченко, начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.

Більшу частину збору сплатили юридичні особи – понад 7 мільйонів гривень, що більше ніж торік на 4,6 мільйона гривень. Відповідно фізичні особи-підприємці спрямували до місцевих скарбниць 6,4 мільйона гривень, що в порівнянні з  минулорічними надходженнями більше на 1,8 мільйона гривень.

Податківці нагадують, що туристичний збір справляється за рішенням територіальної громади про встановлення туристичного збору і де встановлені податкові агенти. Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної ради.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022