Нацбанк ввів у обіг нову пам'ятну монету, присвячену теробороні

03 Жовтня 2022, 17:08
«Сили територіальної оборони Збройних Сил України» 587
«Сили територіальної оборони Збройних Сил України»

Нацбанк України 3 жовтня презентував обігову пам’ятну монету «Сили територіальної оборони Збройних Сил України».

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що обігову пам’ятну монету «Сили територіальної оборони Збройних Сил України» Нацбанк ввів у обіг 3 жовтня 2022 року.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, категорія якості карбування - «анциркулейтед», маса - 6,4 г, діаметр - 23,5 мм, тираж - 10 000 000 штук (у тому числі 500 000 штук - сувенірна продукція у вигляді спеціально оформлених роликів). Гурт монети - рифлений.

Художники: Вадим Балановський (реверс), Володимир Дем’яненко (аверс). Скульптори: Роман Чайковський, Володимир Дем’яненко.

Ця монета за своїми характеристиками ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Водночас її реверс - тематичний, присвячений військовослужбовцям Сил територіальної оборони Збройних Сил України, пояснили в НБУ.

"Сьогодні основу Сил територіальної оборони ЗСУ становлять чоловіки та жінки далекі від військових професій: вчителі, діячі культури і науки, підприємці, фермери, ІТ-фахівці, банкіри та представники інших професій. Головне, що їх об'єднує - згуртованість та готовність зі зброєю в руках захищати незалежність та мирне майбутнє нашої Батьківщини. Створюючи такі обігові пам'ятні монети, із зображенням військової символіки та воїнів Збройних Сил України, ми прагнемо щодня під час готівкових розрахунків нагадувати мільйонам українців про героїчний подвиг наших військових, які на полі бою відстояли право України на свободу", - заявив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

За його словами, уведенням в обіг цієї нової монети Національний банк продовжує практику карбування обігових пам'ятних монет із зображенням військової символіки та воїнів Збройних Сил України.

"Надалі Національний банк планує випускати такі монети в обіг кілька разів на рік відповідно до міжнародного досвіду", - йдеться у повідомленні.

Обігова пам’ятна монета "Сили територіальної оборони Збройних Сил України" продовжує серію "Збройні Сили України". На реверсі монети зображено дві стилізовані фігури військовослужбовців, а також логотип та гасло Сил територіальної оборони ЗСУ: "Готові до спротиву".

Аверс монети - ідентичний із аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зображено номінал монети, рік карбування та герб України.

"Як і усі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета "Сили територіальної оборони Збройних Сил України" є обов’язковою до приймання без будь-яких обмежень за її номіналом для всіх видів готівкових платежів. Реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься. Національний банк передаватиме обігові пам’ятні монети банкам та СІТ-компаніям для подальшого видавання клієнтам та/або приймання від клієнтів як звичайних обігових монет номіналом 10 гривень", - пояснили в НБУ.

Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн таких обігових пам’ятних монет.

Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети "Сили територіальної оборони Збройних Сил України" буде сформована в спеціально оформлені ролики, що реалізовуватимуться банками-дистриб’юторами як сувенірна продукція. До ролика входитиме 40 обігових пам’ятних монет номіналом 10 гривень кожна.

На кожному ролику розміщено голографічний елемент (з кінетичним ефектом) із зображенням логотипів Національного банку України та Сил територіальної оборони ЗСУ. Тираж роликів – 12 500 штук.

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022