На Волині закінчилася заборона на вилов раків

05 Жовтня 2022, 18:00
Вилов раків 1442
Вилов раків

Першого жовтня закінчилася заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області. Основною метою заборони було захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі, оскільки скидають старий панцирний покрив.

Після закінчення заборони дозволяється ловити раків згідно з Правилами любительського та спортивного рибальства. Так, одній особі за добу можна впіймати 30 екземплярів раків на водоймах загального користування та 50 екземплярів  – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Мінімальний розмір виловленого рака повинен бути не менше, ніж 10 см. При цьому, вилов можна проводити ручним збиранням, раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою або «розщепом» – не більше п’яти снастей на ловця.

За порушення правил настає адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП, що передбачає штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з вилученням знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу в розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

Нагадуємо про відповідальне ставлення до водних мешканців під час риболовлі, адже компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022