Фермер із села Луцького району вирощує та квасить капусту для армії

10 Жовтня 2022, 10:05
Фермер Олег Галасун 1187
Фермер Олег Галасун

Фермер Олег Галасун із села Чаруків Луцького району на власних земельних ділянках вирощує городину. Частину овочів чоловік консервує та квасить, після чого передає бійцям на передову.

Як розповів Суспільному волинянин, зараз збирає врожай капусти на майже 30 сотках. Частину врожаю уже зібрав, частина ще чекає свого часу.

«Думаю, 20 тонн капусти буде на квашення і ще тої, що на зберігання. Врожай непоганий цього року. Скажу, що непоганий в тих, хто зміг доглянути, коли була спека і коли були несприятливі умови», – зазначив чоловік.

Військовим волинський фермер допомагає з 2014 року, бо вважає підтримку армії обов’язком кожного українця.

«Можу допомогти? Можу. Сів і поїхав. Хоч маєш багато своєї дуже роботи, але це не виключає те, що ти можеш допомогти», – каже чоловік.

Зі слів Олега Галасуна, до початку квашення готує капусту: шинкує її на тертці, а потому додає сіль і спеції та поміщає усе до 200-літрової бочки. Зверху, каже, обов'язково треба покласти камінь або інший важкий предмет.

Коли капуста закваситься, говорить фермер Олег Галасун, її разом з іншими домашніми соліннями, городиною та овочами відправить військовим на фронт.

На цьогорічний врожай капусти добре вплинули дощі, іншим овочам вологи було забагато. Крім капусти, на полі та у двох теплицях фермер вирощує цукрову кукурудзу, помідори та гірки.

Олег Галасун розповів, що цьогоріч на роботу фермерів вплинула і війна: зменшився ринок збуту через низьку купівельну спроможність українців, постійні проблеми з логістикою та підвищення цін на добрива і пальне позначились на врожайності.

«Капусти в нас цього року вистачить, картоплі, столового буряка також. З морквою будуть проблеми, бо її немає в достатній кількості. Що стосується цибулі, то в нас буде нестача цибулі, бо в західних областях її вирощують мало, основні райони були під окупацією – Херсонська, Запорізька область», – говорить чоловік.

Коментар
22/04/2024 Понеділок
22.04.2024
21.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром