На Волині облаштували корівник безприв’язного утримання з кросвентиляцією: результати роботи

11 Листопада 2022, 18:37
На Волині облаштували корівник безприв’язного утримання з кросвентиляцією 1798
На Волині облаштували корівник безприв’язного утримання з кросвентиляцією

Щороку по всій Україні молочні ферми зазнають мільйонні втрати через негативний вплив теплового стресу на худобу – знижується продуктивність, зокрема й молочна, погіршується відтворюваність.

Особливо страждають високопродуктивні корови: чим вищий надій, тим вищий рівень його падіння. Про це пишуть на сайті MilkUA.info.

До певного моменту в кліматичних умовах України є дієвою правильно організована природна вентиляція приміщень. Однак, як тільки температура повітря починає перевищувати 20−22 при вологості повітря понад 50%, тобто при досягненні значення температурно-вологісного індексу (ТВІ) 68 одиниць (критична межа, вище якої корови відчувають тепловий стрес), єдиною можливістю попередження втрат від дії теплового стресу є облаштування місць утримання корів системами вентиляції й охолодження.

Ще минулого року керівництво ТзОВ «Прогрес» (Володимир-Волинський район на Волині) ухвалило рішення облаштувати корівник безприв’язного утримання на 280 високопродуктивних корів механічною вентиляцією.

Мета запобігання щорічних втрат продуктивності внаслідок негативної дії теплового стресу.

У результаті тендеру обрали кросвентиляцію.

Корівник із безприв’язним утриманням з крос-вентиляцією на 280 корів

«Кросвентиляційна система дуже добре себе показала. Завдяки їй ми зуміли забезпечити близькі до ідеальних умови в приміщеннях, де знаходяться тварини. Це було одне з кращих рішень для створення комфортних умов для корів.

Порівняно з попередніми роками, цього літа у період спеки молочна продуктивність не зменшилася, також не постраждало відтворення і здоров’я стада.

Що стосується відтворення, то до встановлення кросвентиляції у період теплового стресу рівень заплідненості корів зменшувався до 18−35%. Після встановлення вентиляції середня заплідненість корів улітку становила 45%.

Крім того, раніше рівень тільності корів у літній період зменшувався до 18%. Влітку 2022-го він зріс на 10% і становив 28%. З огляду на те, що покращення цього показника на 1% дає змогу збільшити прибутковість кожної фуражної корови на 15 доларів на рік, господарство отримає значну економічну вигоду від інвестицій в контроль мікроклімату.

Загалом, ми задоволені цією системою вентилювання», – поділився результатами, консультант КЦ АВМ, головний зоотехнік ТзОВ «Прогрес» Сергій Шатковський.

Коментар
16/01/2025 Середа
15.01.2025
14.01.2025