Державний енерготрейдер АТ «ЕКУ» здійснив повторну тестову поставку імпорту електроенергії з Європи

20 Листопада 2022, 17:07
Імпорт електроенергії 550
Імпорт електроенергії

Тестову поставку імпортної електроенергії зі Словаччини потужністю 1 МВт протягом 2 годин державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») успішно здійснив 19 листопада 2022. За останній місяць це вже друга тестова поставка за імпортними контрактами АТ «ЕКУ». 

Наразі імпорт електроенергії не носить комерційного характеру та здійснюється для перевірки можливості отримувати електроенергію зі Словаччини у разі потреби для енергосистеми. 

«Ситуація з енергопостачанням в Україні внаслідок ракетних обстрілів залишається складною та змінюється щодня. Ми продовжуємо тестувати можливість імпорту, щоб країна мала додаткові інструменти для підтримки енергосистеми», – зазначив генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко. 

Нагадаємо, що перший тест імпорту електроенергії компанія здійснила 27 жовтня 2022 року. Тоді в АТ «ЕКУ» зазначили, що внаслідок ракетних обстрілів і пошкодження енергетичної інфраструктури ризики сталого проходження опалювального періоду значно збільшились. «Як державний трейдер ми шукаємо можливості та інструменти, що дозволять зменшити ці ризики.  Здійснення тестових поставок – частина цієї роботи. Технічна можливість імпортувати електроенергію з Європи в Україну – це ще один інструмент стабілізації роботи нашої енергосистеми. Ми повинні бути готові до його впровадження», – йшлося в повідомленні. 

Довідка про компанію: АТ «ЕКУ». Акціонерне товариство «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу, постачання та ринкової оптимізації споживання енергоресурсів для комерційних клієнтів. Компанія працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів. 100% акцій товариства належать державі Україна. Засновником компанії є Кабінет Міністрів України, повноваження з управління корпоративними правами у статутному капіталі АТ «ЕКУ» здійснює Міністерство економіки України.  

Коментар
Код блоку:
31/01/2023 Вівторок
31.01.2023