Україна отримає грант на 4,5 мільярда доларів з Цільового фонду Світового банку

26 Листопада 2022, 09:44
Україна отримає грант на 4,5 мільярда доларів 242
Україна отримає грант на 4,5 мільярда доларів

Міністр фінансів України Сергій Марченко та Регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи (Білорусь, Молдова та Україна) Аруп Банерджі 24 листопада підписали угоду про надання Україні гранту у розмірі 4,5 мільярда доларів США.

Про це інформує Міністерство фінансів України.

Зазначені грантові кошти надали Сполучені Штати Америки та направили до Цільового фонду багатьох донорів як третього додаткового фінансування у рамках проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».

«Ми вдячні уряду Сполучених Штатів Америки та команді Світового банку за тривалу співпрацю, фінансову підтримку та солідарність з Україною. Зазначені грантові кошти є черговим вагомим внеском у фінансування невідкладних потреб для нашої країни.

Це дозволить нам і надалі забезпечувати виплати заробітних плат, соціальних і пенсійних виплат та допомогу для внутрішньо переміщених осіб в умовах боротьби з агресором», – зазначив під час підписання угоди міністр фінансів України Сергій Марченко.

Залучені грантові кошти від Цільового фонду багатьох донорів у розмірі 4,5 мільярда доларів спрямують на забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги, таких як оплата житлово-комунальних послуг, підтримка малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій тощо.

 

Довідково:

На сьогодні в Україні впроваджують спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) Проєкт «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» на загальну суму 6,3 мільярда доларів та 1,441 мільярда євро, з них грант 5,8 мільярда доларів.

Ці кошти спрямували на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення оплати праці працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери, забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги, а також оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій як на національному, так і регіональному рівнях.

Коментар
Код блоку:
08/02/2023 Середа
08.02.2023