Бензиновий чи дизельний генератор — що вибрати для свого домоволодіння

27 Січня 2023, 12:14
Генератор Реклама 233
Генератор

В залежності від типу палива генератори, що використовуються в побуті, бувають бензиновими, дизельними, газовими та комбінованими (можуть працювати на бензині і газі). Найбільшою популярністю користуються пристрої перших двох типів. Вони найзручніші у користуванні, тому більш поширені. Останні два також мають свої переваги, але застосовуються в домоволодіннях значно рідше.

Оскільки частіше за все користувачі вибирають між бензиновими та дизельними, то далі будуть розглянуті лише вони.

Які відмінності існують між бензиновими та дизельними приладами

Щоб правильно підібрати варіант для свого домоволодіння, вам варто знати переваги кожного типу та яка різниця між ними. Зараз ми порівняємо їх за основними характеристиками, щоб ви змогли підібрати генератор саме під свої умови використання:

 1. Вартість. Якщо взяти дизельний і бензиновий прилад з однаковою потужністю, можна побачити, що другий коштує набагато менше. Різниця в ціні може складати кілька десятків тисяч гривень.
 2. Собівартість виробленої енергії. В цьому головну роль грають витрати палива. В середньому дизельні моделі потребують на 20-30% відсотків менше горючого, ніж бензинові. Але при середньому використанні, щоб дизельний прилад окупився, повинні минути десятиліття.
 3. Безперервна робота. Дизельні можуть працювати безперервно, а бензогенератори потребують відпочинку приблизно раз на 8-10 годин. Відповідно, щоб нормально пережити відключення світла, в більшості випадків другого цілком достатньо. Якщо вам потрібно забезпечувати дім, дачу, гараж чи будмайданчик електрикою на постійній основі, краще підійде дизельний.
 4. Довговічність і ресурс. Бензинові машини мають ресурс, в кілька разів менший. Але, знову ж таки, в звичайних умовах його вистачить мінімум на кілька років.
 5. Габарити і вага. Бензинові легші, компактніші і мобільніші.
 6. Потужність. Обидві категорії мають в своєму асортименті моделі з різною потужністю. Але в загальному більш потужна саме дизельна техніка. Тому її купують для живлення лікарень, великих офісів, промислових об’єктів, багатоквартирних будинків і навіть мікрорайонів.
 7. Шумність. Обидва типи не безшумні. Та загалом бензинові тихіші. Зазвичай додаткові шумоізоляційні кожухи тут не використовуються.
 8. Безпроблемність запуску. Однією з найбільших проблем дизельних моделей є запуск на морозі. Якщо генератор встановлений у місці, де температура повітря знижується нижче -5 градусів, генератор може відмовитися заводитися. Тому взимку це може створити серйозні проблеми. Щоб така ж ситуація виникла з бензиновими аналогами, морози повинні бути набагато суворіші.

Таким чином можна дійти висновку, що для використання в якості резервного джерела живлення однозначно краще купувати бензогенератор. Він обійдеться дешевше та в експлуатації він зручніший. Дизельний варіант підійде в тому випадку, якщо працювати він повинен постійно і безперервно. А також якщо потрібно живити велику кількість потужних електроприладів.

 

Коментар
Код блоку:
21/03/2023 Вівторок
21.03.2023
Афіша
 • Сьогодні
 • Завтра
 • Незабаром