В 2022 році в системі Prozorro уклали 2,8 мільйонів контрактів на загальну суму 484 мільйонів гривень

31 Січня 2023, 17:03
Prozorro 602
Prozorro

Попри повномасштабну війну рф проти України, в системі публічних закупівель Prozorro в 2022 році загальна кількість завершених закупівель склала 2,8 мільйона контрактів на загальну суму 484 мільйони гривень. 

При цьому число конкурентних закупівель минулого року було близько 160 тисяч, а сума укладених угод – 198 мільйонів гривень.  Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Загальна кількість замовників минулого року була близько 30 тисяч, з них 16 тисяч оголошували конкурсні закупівлі. Загальна кількість учасників торгів була близько 181 тисячі, а в конкурсних торгах брали участь 33 тисячі учасників.

Топ-5 закупівель 2022 року виглядають наступним чином:

  • харчові продукти - 25 тис.
  • будівельні роботи - 23 тис.
  • медичне обладнання - 20 тис.
  • нафтопродукти - 15 тис.
  • сільськогосподарська продукція - 8 тис.

«Минулий рік став роком жорстких випробувань для всієї країни, і для системи публічних закупівель зокрема. В умовах широкомасштабного вторгнення публічні закупівлі мали забезпечити всебічну підтримку громадянам, державі і Збройним Силам України. Протягом року система закупівель продемонструвала гнучкість, реагуючи на виклики, що постали перед державою. І при цьому зуміла зберегти ключові принципи: прозорість, конкуренцію, відкриті дані — наскільки це можливо в умовах воєнного часу.

Такий підхід ми використовуємо і сьогодні, зокрема, з рішенням щодо тимчасового припинення трьохраундових аукціонів. Таке вимушене рішення є реакцією на бомбардування енергетичної інфраструктури і проблеми з енергопостачанням в учасників тендерів. Але навіть за таких умов ми зберегли принцип рівного доступу до тендерів і можливості для конкуренції», - розповіла Надія Бігун.

За її словами, ефективність гнучкого регулювання в умовах війни підтверджує статистика Prozorro.

«Після падіння конкурентних процедур до 28% на початку широкомасштабного вторгнення в період з 24 лютого до 27 червня, вже наприкінці 2022 року ми вийшли на рівень конкурентних процедур в системі - 44%», - говорить Надія Бігун.

Попри війну система публічних закупівель продовжує розвиватись. Зокрема, стартувала інтеграція з Реєстром корупційних правопорушень, що значно спростить роботу учасникам торгів. Також систему адаптують для роботи з іноземними партнерами.

«Зараз завершується розробка процедури за дизайном Світового банку, що дозволить запустити в Prozorro закупівлі за проєктами відбудови, що фінансуватимуться міжнародними організаціями. Власне, активна участь в процесах відбудови є одним з головних напрямків стратегічного розвитку сфери закупівель», - резюмувала Надія Бігун.

Коментар
Код блоку:
21/03/2023 Вівторок
21.03.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром