Роботу лісівників Волині та Рівненщини тепер координує Поліський лісовий офіс

02 Лютого 2023, 13:10
Поліський лісовий офіс 6097
Поліський лісовий офіс

У рамках реформування лісової галузі створили єдине державне підприємство «Ліси України», структурною складовою якого у Рівненській та Волинській областях є Поліський лісовий офіс. 

Триває інституційна зміна системи управління. З пострадянської – на сучасну європейську. Про це Бізнес.Район повідомили у Волинському ОУЛМГ.

Протягом останніх років у лісовій галузі відбувалися суттєві зміни навіть за старої системи. Прозорий продаж деревини та пиломатеріалів на електронних майданчиках, диджиталізація, оновлення матеріально-технічної бази, нові технології вирощення та висаджування лісу. 

Але подальший розвиток потребує структурних реформ. 

«Створення єдиного підприємства не передбачає подальшу приватизацію українських лісів. Це прописано в постанові КМУ відповідно до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна». Єдина компанія досягає кращих економічних результатів, ефективніше залучає інвестиції та запроваджує нові технології. Бізнес-процеси у єдиній компанії більш прозорі та стандартизовані», – підкреслив Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Щодо діяльності безпосередньо Поліського лісового офісу.

Він координує роботу 19 філій державного підприємства «Ліси України»: Березнівського, Володимир-Волинського, Висоцького, Городоцького, Дубенського, Ковельського, Камінь-Каширського, Ківерцівського, Колківського, Клесівського, Костопільського, Любомльського, Любешівського, Маневицького, Ратнівського, Рафалівського, Рокитнівського, Сарненського, Соснівського лісових та лісомисливських господарств.

Загальна площа лісів – 1,3 мільйона гектарів 

«Колектив Офісу сьогодні – це 4851 людина. Великий, але об’єднаний спільними цілями та завданнями. Перша і найважливіша зараз – наша Перемога. Тому не припиняємо активну роботу у цьому напрямку. 282 наші працівники мобілізовані до лав Збройних сил України. Не зупиняє роботу лісівничий волонтерський центр. Наші головні професійні обов’язки та завдання, як і раніше – охороняти, берегти та відновлювати державні ліси. Дбати про забезпечення необхідною кількістю деревини. Долучатися до міжнародних програм та ініціатив, приділяти більше уваги питанням екології. Разом з усією державою продовжимо впровадження процесів диджиталізації галузі, оцифровування лісового фонду, запуску системи електронного декларування всіх процесів. Серед пріоритетів – впровадження сучасних європейських методів вирощення лісу.

Ми будемо і надалі розвивати мисливське господарство. Берегти і покращувати рекреаційно-туристичний потенціал. Співпрацювати з молоддю та дітьми, громадськими організаціями. Реалізовувати іміджеві проекти», – зазначив директор Поліського лісового офісу Олександр Кватирко. 

Варто наголосити, що реформа лісової галузі супроводжується цифровою трансформацією. У перспективі система управління державними лісами буде повністю диджиталізована. 

Головною умовою реформи є збереження робочих місць у галузі та рівня податкових надходжень до місцевих бюджетів. 

Контакти Поліського лісового офісу: тел.: (0332) 74 82 00, e-mail: [email protected]

 

Коментар
Код блоку:
21/03/2023 Вівторок
21.03.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром