Працевлаштування з військовим квитком: що варто знати лучанам

09 Лютого 2023, 15:07
Центр зайнятості 473
Центр зайнятості

При взятті на облік з безробіття чоловіки працездатного віку та жінки з медичною освітою обов'язково мають пред'явити військовий квиток. Відповідна постанова Уряду почала діяти з липня 2022 року.

Про це розповіла заступниця директора Луцької філії Волинського центру зайнятості Ірина Гурська, пише Суспільне.

З її слів, до введення в дію постанови військово-обліковий документ пред'являли тільки особи, які звільнені з військової строкової служби та військовослужбовці, які звільнені із військової служби. А зараз коло громадян, яким є обов'язковий цей документ значно розширився.

Якщо військового квитка немає, то клієнтам в послугах не відмовляють: доступ до усіх вакансій надають, — каже кар'єрна радниця Ліна Світач. З її слів, не можуть лише поставити на облік та відповідно призначити допомогу по безробіттю.

У другому півріччі 2022-го кількість чоловіків на обліку в міському центрі зайнятості зменшилася, – каже заступниця директора філії Ірина Гурська. Якщо в першому півріччі 2022 року чоловіки становили 35 % від загальної кількості безробітних, то в другому півріччі – це 30 %. Станом на початок 2023-го року на облік в Луцькій філії центру зайнятості перебуває 963 безробітних і 28 % з них – це чоловіки.

52-річний лучанин Руслан Лазар шукає роботу. Раніше працював лікарем-стоматологом, але за станом здоров'я звільнився. Коли прийшов ставати на облік, йому повідомили, що треба військовий квиток. Приніс. Каже: до війська його не взяли, бо не пройшов медкомісію.

У Луцькій філії центру зайнятості на одну безробітну людину припадає одна вакансія, – говорить кар'єрна радниця Ліна Світач.

Коментар
Код блоку:
21/03/2023 Вівторок
21.03.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром