Інтеграція українського бізнесу до єдиного ринку: Єврокомісія оголосила конкурси на 7,5 мільйонів євро

05 Березня 2023, 13:07
Єврокомісія 394
Єврокомісія

Єврокомісія  оголосила два конкурси пропозицій для українського бізнесу під спільною назвою «ReadyForEU» із загальним бюджетом 7,5 мільйонів євро. 

Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

Ці два конкурси мають на меті допомогти українським підприємцям і підприємствам отримати вигоду від єдиного ринку. Конкурси фінансуються в рамках Програми єдиного ринку та є результатом нещодавньої угоди про приєднання України до програми, підписаної Президенткою фон дер Ляєн та прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем 2 лютого 2023 року, — йдеться у повідомленні.

Перший конкурс — «Бізнес-міст»

Перший конкурс — «Бізнес-міст» — має бюджет 4,5 мільйона євро. Він надасть українським малим і середнім компаніям, які постраждали від війни, фінансову підтримку у формі ваучерів на доступ до послуг і участь у торговельних ярмарках в ЄС. Проєктом керуватимуть організації підтримки бізнесу, такі як Enterprise Europe Network (EEN), мережа європейських кластерів та інші організації.

Метою конкурсу є створення консорціуму бізнес-організацій, які відберуть до 1500 українських малих і середніх компані й, орієнтованих на зростання та сталий розвиток, щоб отримати пряму підтримку в розмірі до 2500 євро, — зазначили у Єврокомісії.

Ця пряма підтримка покриє витрати:

  • на дослідження ринку для визначення європейських партнерів;
  • юридичні, організаційні чи фінансові консультації щодо створення нової компанії або адаптації наявної;
  • допомогу, щоб взяти участь або поїхати на ярмарки в ЄС;
  • юридичні консультації з прав інтелектуальної власності.

Другий конкурс — «Еразмус для молодих підприємців України»

Другий конкурс «Еразмус для молодих підприємців України» з бюджетом 3 мільйони євро дозволить новим українським підприємцям отримати досвід ведення бізнесу в інших європейських країнах.

Цей проєкт запустять у рамках вже створеної програми Erasmus for Young Entrepreneurs, яка запропонувала понад 22 000 підприємців з усієї Європи можливість поділитися своїми підприємницькими ноу-хау. Ця програма зафіксувала найбільшу кількість українських підприємців, які подали заявки (154) та взяли участь (79) у програмі протягом 2022 року.

У рамках конкурсу відберуть організації в Україні та ЄС, щоб залучити до 430 нових українських підприємців і підібрати для них підприємців із ЄС, які їх прийматимуть. Потім йтиметься про фінансову підтримку цим підприємцям і покриття їхніх витрат на проживання та подорожі.

Коментар
30/05/2023 Вівторок
30.05.2023