Кваліфіковані рибоводи Рівненщини планують власну справу та розвиватимуть мирний бізнес

12 Березня 2023, 16:13
Рибовод 783
Рибовод

Направлення від служби зайнятості на навчання у Рівненському центрі ПТО ДСЗ за професією «Рибовод (кваліфікований робітник)» 1-3 розрядів отримали безробітні з Рівненської та Черкаської областей. 

Про це пише Рівненський ОЦЗ. Відмінні умови, динамічний формат занять, постійні консультації та дослідження тем із досвідченими педагогами, тісні комунікації з кращими рибогосподарствами галузі завжди приваблюють тих, хто мріє про рибництво. Лише за останні два роки професію рибовода на базі Центру здобули близько 40 осіб (це зареєстровані безробітні та ті, хто навчався за власні кошти). Нині кваліфіковані робітники успішно працюють на теренах Рівненської, Хмельницької, Львівської, Дніпропетровської, Харківської, Запорізької областей та Волині.

За 6,2 місяця на базі Млинівського навчального відділення Центру слухачі опанували основи рибництва, зокрема, типи, системи ставових господарств; годівлю риб; основні напрями селекції; технологію вирощування риб, біологічну характеристику об’єктів товарного осетрівництва; відтворення, утримання осетрових (басейн з утриманням осетра — Білуга (альбінос) і Калуга ); характеристику форелевих господарств; технології одержання потомства коропа; профілактично-лікувальні заходи у ставових господарствах; механізацію у рибництві, особливі вимоги до роботи.

Завідувач відділення Анатолій Смалько поділився:

 «Майбутні рибоводи вивчали основи розведення африканського сома та осетрових в басейнах; ознайомилися із технологіями розведення в штучних умовах кормової бази для годівлі риб (на прикладі природної «Артемії») та розведення коропа Коє.

Викладачка Маргарита Жуковська відмічає великий інтерес слухачів до впровадження кращого досвіду рибоводів. 

Так, млинівчанка Світлана Ходак зацікавилася чорноморською креветкою. Разом із викладачкою вона скурпульозно вивчала тему штучного розведення ракоподібних, а згодом консультувалася щодо закупівлі маточного поголів’я чорноморської креветки. 

«Я маю власне приміщення, адже мій чоловік – фермер. Після війни планую організувати власну справу та розвиватися у цьому напрямку».

Ігор Лех із Млинівщини опанував нові професійні знання та зацікавився рослинною продукцією, екосистемою акваріумних мешканців. Планує організувати бізнес із вирощування рослин для акваріумних риб.

Свою виробничу практику слухачі проходили на базах приватних млинівських підприємств галузі, у СФГ «Антон» Черкаської області, де й отримали пропозиції роботи. Вони навчилися виконувати сортування товарної риби в зимувальних ставках, здійснювати вилов її для реалізації у торговельних мережах, виконувати аерацію зимувальних водойм для кращої зимівлі риби, проводити меліоративні заходи щодо дезінфекції нагульних ставків, прокошування водопостачальних каналів рибогосподарств, очищення дамб від рослинності та інші види робіт.

З новими професійними знаннями, навичками та хорошими перспективами випускників привітали члени державної кваліфікаційної комісії та педагоги. Усі отримали свідоцтва державного зразка.

Нова група слухачів розпочне навчання вже 17 липня. 

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024