До місцевих бюджетів Волині сплатили понад 76 мільйонів гривень плати за землю

19 Березня 2023, 10:28
Плата за землю 218
Плата за землю

Упродовж січня-лютого 2023 року до місцевих бюджетів Волині сплатили 76,3 мільйона гривень плати за землю.

Про це Бізнес.Район інформують волинські податківці.

Зокрема, місцеві бюджети області отримали 68,5 мільйона гривень плати за землю від юридичних осіб і понад 7,8 мільйона гривень земельного податку, який перерахували фізичні особи-землевласники та землекористувачі.

«Громади будуть фінансово спроможними лише за умови своєчасного виконання податкових зобов’язань усіма платниками податків. Тому всі мешканці територіальних громад та господарюючі суб’єкти, які мають у власності майно, що підлягає оподаткуванню, повинні подбати про своєчасні розрахунки з бюджетом, оскільки майнові податки належать до бюджетоутворюючих. Із огляду на обставини воєнного часу саме зразкова податкова дисципліна на територіях, де не ведуться активні бойові дії – основа належного фінансування соціально-економічних програм та заходів оборонного характеру», – коментує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.

Посадовець підкреслив, що лідерам громад не буде зайвим проаналізувати ситуацію зі сплатою майнових податків і, за потреби, інформувати органи ДПС про потенційні джерела залучення додаткових податкових надходжень.

Окрім поточних платежів громадянам варто подбати про сплату заборгованих у минулі роки земельного податку та податку на нерухомість, – нагадують у податковій службі.                                                                                                                            

Податківці звернули увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків із бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків із персонального комп’ютера чи гаджета.

Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.

Коментар
Код блоку:
21/03/2023 Вівторок
21.03.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром