Український ветеранський фонд спільно з «МХП – Громаді» запускає фінансування ветеранського бізнесу

20 Березня 2023, 15:31
Український ветеранський фонд 260
Український ветеранський фонд

Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів спільно з благодійним фондом «МХП – Громаді» презентував концепцію програми фінансування #Варто «РобиТИ своє», яку незабаром запустять.

За цією програмою ветерани, ветеранки, а також родичі полеглих захисників та захисниць зможуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток власної справи. Загальний бюджет конкурсу становить 15 мільйонів гривень. Про це Бізнес.Район повідомили в Українському ветеранському фонді.

«Перелік індустрій, що формують світову економіку містить й сільське господарство. Агросектор та харчова промисловість втілюють революційні перетворення. Кількість людей зростає, тому потрібні нові ідеї, як убезпечити світ від голоду. Україна позиціонується як країна, орієнтована на харчову галузь світового значення, тому тут найшвидше впроваджуються нові технології, відбувається перехід від екстенсивного сільського господарства до інтенсивного. Де, наприклад, дрони стають невіддільною частиною галузі. Ми орієнтовані на впровадження нових технологій, де не треба багато ручної праці. На щастя, саме ветеранський бізнес найшвидше впроваджує інновації та технологій, адже більшість з них вони використовували на полі бою», — каже Руслана Величко-Трифонюк, перша заступниця виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

Український ветеранський фонд протягом 2022 року провів два конкурси макрофінансування, у яких 53 переможці отримали фінансування на суми від 500 тисяч до мільйона гривень.

«Для нашого Фонду співпраця з УВФ та Мінветеранів стала не просто логічним продовженням конкурсу «Роби своє», але справою честі. Підтримувати й допомагати військовим та їхнім родинам — один з векторів нашої діяльності. Відновлення України почнеться не після перемоги. Цей процес триває вже зараз. І від того, яке середовище, яку екосистему в громадах ми створимо для тих, хто захищає нас на передовій, залежить якість життя всіх наших майбутніх поколінь. Бо ветерани мають знати: їх чекають. Родини, громади, Україна. Вони потрібні», — наголошує Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП — Громаді».

Окрім фінансування, ветеранське підприємництво також отримає підтримку на законодавчому рівні.

«Ми напрацьовуємо врегулювання ветеранських підприємницьких ініціатив на законодавчому рівні. У період кризи саме ветеранський бізнес не релокувався, а залишився працювати в Україні, створювати робочі місця та наповнювати економіку. Тож маємо зробити все, аби підтримати ці ініціативи», — каже Максим Кушнір, директор департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку

Одним із переможців попередньої програми фінансування Українського ветеранського фонду став ветеран-підприємець, Олександр Квятковський, який розвиває бізнес у сфері агродронів.

«Ті фермерські господарства, на території яких відбувались бої, намагаються по мінімуму використовувати обробіток землі трактором. Для ретельного розмінування потрібен не один рік і тут саме дрон є безпечнішою альтернативою трактору: менше проходів важкої техніки — менше шансів потрапити на міну чи нерозірваний снаряд», — розповідає Олександр Квятковський.

Читайте також: Ветерани можуть отримати 16 тисяч гривень допомоги

Коментар
07/06/2023 Середа
07.06.2023
06.06.2023