Бізнес просить пришвидшити процедуру бронювання працівників, аби не зірвати посівну

01 Квітня 2023, 15:11
Бронювання 341
Бронювання

У березні в Україні стартує посівна кампанія і цей рік не став виключенням, попри труднощі, з якими стикаються аграрії: скорочення площі, придатної для сівби, подорожчання витратних матеріалів, логістику, тощо.

Про це повідомляє пресслужба ЄБА.

Водночас найбільший ризик, який наразі вбачають аграрії – загальмований механізм бронювання працівників. Так, він має відбуватись за новою процедурою, але наразі вже майже місяць як нічого не відбувається. За інформацією від компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, близько місяця тому компанії подали всі необхідні документи на бронювання, проте, на жаль, підтвердження від компетентних органів, в тому числі Генштабу та Мінекономіки поки компанії так і не отримали.  

«Асоціація, безумовно, розуміє важливість функціонування військового фронту країни. Водночас, питання посівної, якість та вчасність її проходження є питаннями продовольчої безпеки – не лише України, але і світу. Мало того, агросектор є найбільшою експортною галуззю України, яка у 2022 році забезпечила понад половину всього експорту, відправивши за кордон продукції на понад 23 мільярди доларів валюти, яка заходить в країну, зокрема, і підтримує стабільність гривні та резерви НБУ. Водночас проходження посівної буде впливати і на майбутнє країни – збереження аграрного потенціалу України, пріоритетність аграрної індустрії для інвестування та перетворення України не лише в житницю, але і в супермаркет світу», – йдеться в повідомленні.

Відповідно, Європейська Бізнес Асоціація звертається із закликом до першої віце-прем’єр-міністр України – міністра економіки України Юлії Свириденко, Генерального штабу ЗСУ із закликом пришвидшити розгляд документів в рамках нового механізму бронювання працівників, аби не зірвати цьогорічну посівну кампанію та не похитнути подальший потенціал розвитку України в агросекторі.

Читайте такожЗапустили сервіс щодо можливостей виїзду працівників ІТ-компаній за кордон

Коментар
07/06/2023 Середа
07.06.2023
06.06.2023