У Луцьку вчили, як правильно подати заявку на отримання гранту «єРобота»

05 Квітня 2023, 18:00
Як подати заявку на отримання гранту «єРобота» 1170
Як подати заявку на отримання гранту «єРобота»

У Луцьку в приміщенні Дія.Бізнес представники Волинського обласного центру зайнятості роз'яснювали та навчали писати заявку на грант від держави «єРобота».

Захід 5 березня відвідали охочі податися на такий грант, аби відкрити чи розширити власний бізнес. На події побувала і журналістка Бізнес.Району.

Спікерами виступили директорка Волинського ОЦЗ Алла Куцин, заступник директора Тарас Семенюк, головна бухгалтерка центру зайнятості Валентина Дунас та заступниця начальника відділу сприяння зайнятості ВОЦЗ Наталія Балакіна

Нагадаємо, «єРобота» – це урядова програма безповоротних грантів для створення та розвитку власного бізнесу.

 Як отримати грант 

Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Подати заявку на грант та свій бізнес-план потрібно через «Дію». Тоді обов'язково треба пройти перевірку своєї ділової репутації. Через деякий час – отримати рішення державного органу про надання гранту та захистити свій бізнес-план.

Обов'язково потрібно відкрити спецрахунок, куди надійдуть грантові кошти. Останнім кроком залишається отримати гроші та почати діяти.

Спікери розповіли, що в банку заявник проходить моніторинг на кредитну історію, податковий борг, арешт майна, присутні КВЕДи, які дозволяють виробляти та продавати алкоголь та тютюнові засоби. Таким чином ставлять оцінку ділової репутації. Учасників, у яких 98 і більше балів, приймають на розгляд, інших до участі в гранті не допускають. 

Читайте також: У Луцьку переселенка з Харкова відкрила медіашколу

 Як писати бізнес-план

Бізнес-план – найважливіша та водночас найскладніша частина, що впливає на позитивне рішення по гранту. Тому під час тренінгу відбулося практичне обговорення цього пункту. 

Наталія Балакіна представила шаблон бізнес-плану та пояснила слухачам кожен пункт, як його правильно заповнювати, які ризики прорахувати. Основна порада – чітко прописувати позиції, на які бажаєте отримати кошти, промоніторити ринок та ціни на бажане обладнання.

«Краще навіть вказувати модель обладнання, щоб при отриманні коштів ви точно могли придбати те, що потрібно і ОщадБанк провів платіж саме на вказану суму. Буває, що ринок міняється, тому звертайтеся в центр зайнятості щодо зміни бізнес-плану», – пояснює Наталія Балакіна.

Найпоширеніші помилки при отриманні гранту

 На заході також пояснили, які помилки допускають найчастіше при подачі заявки на грант. Це:

  • некоректні або неповні дані при заповненні заявки в «Дії»;
  • відмова від співбесіди з комісією регіональних центрів зайнятості;
  • негативна ділова репутація;
  • некоректно заповнений бізнес-план.

Важливим етапом є співбесіда в центрі зайнятості.

«Будьте відвертими на співбесіді. Не кажіть, що хочете відкрити бізнес, якщо він у вас вже є. Бували випадки, що моніторять людину і виявлялося, що бізнес уже успішно працює. Таке ставлення – причина для відмови. В гранті ж можна прописати розширення уже наявної справи», – коментує Алла Куцин. 

Читайте також: В Україні для ветеранів запускають грантові програми на старт або розвиток власного бізнесу 

Серед помилок також називають різне місце реєстрації ФОПа та локацію відкриття бізнесу.

 «Якщо відкриваєте бізнес у Рівному, то там і потрібно реєструватися. Це важливо», – наголосив Тарас Семенюк.


 Запитання від учасників заходу

Подія відбувалася у форматі питання-відповіді, тому всі охочі відразу могли отримати уточнювальні відповіді. 

Наводимо найпопулярніші питання, які ставили учасники заходу.

1. Які причини низької ділової репутації?

Цей критерій проходить через Ощадбанк, тому при негативній оцінці варто напряму звертатися в центральний офіс банку для отримання відповіді.

2. Коли потрібно працевлаштувати людей у свій бізнес (що є умовою надання гранту)?

Працевлаштування повинно відбутися протягом шести місяців з дня отримання коштів. 

3. Що робити, якщо зазначене обладнання подорожчало?

Можна внести корективи в бізнес-план, але ні в якому разі не купувати позиції, котрих не зазначали. Через деякий час служба зайнятості прийде із моніторингом до бізнесу і при виявленні позицій, щодо яких не домовлялися, власника притягнуть до відповідальності за шахрайство.

4. Що буде, якщо співвласник бізнесу, що не отримував грант, продає алкоголь та цигарки?

Надання гранту продавцям алкоголю та тютюнових виробів суворо заборонено, тому підприємець може понести відповідальність.

5. Скільки разів можна подаватися на грант?

Необмежену кількість разів, допоки ви його не отримаєте.

6. Три роки повинен пропрацювати один працівник, чи важливо, щоб було створене саме робоче місце? 

Людину не можна змусити працювати на одному місці певний час, основна ціль проєкту – робочі місця. Навіть якщо у вас вже працює 20 людей, ви зобов’язані створити додаткові два місця.

Алла Куцин нагадала: щодо питань по гранту та отримання консультації можна звертатися на гарячу лінію центру зайнятості: 0332 72 52 40, (066) 353 74 95, (068) 063 42 15.

Читайте також: єРобота: визначили переможців програми на Волині, Рівненщині та Закарпатті

ФОТО Волинського обласного центру зайнятості

Коментар
14/09/2024 Субота
14.09.2024
13.09.2024